Fudbaleri Milana pobedili Frosinone, Luka Jović strelac za trijumf

Fudbaleri Milana su ostvarili pobedu nad Frosinoneom od 3:2, a gol koji je postigao Luka Jović je bio odlučujući. Utakmica se odigrala u okviru 23. kola Serije A.

Luka Jović je ušao kao zamena u 80. minutu umesto Kristijana Pulišića, a već u 81. minutu je postigao gol. Ovaj gol je doneo tri boda Milanu i bio je presudan za konačni ishod utakmice.

Milan se trenutno nalazi na petom mestu na tabeli Serije A. Imaju 38 bodova iz 23 utakmice, a ovo im je bila 11. pobeda u sezoni. Imaju i pet poraza, dok su osam puta remizirali. Sa Luka Jovićem u ekipi, Milan se nada da će nastaviti sa postizanjem golova i osvajanjem bodova kako bi se plasirali među prvih četiri na tabeli.

Frosinone se nalazi na 19. mestu na tabeli Serije A. Imaju samo 16 bodova iz 23 utakmice i bore se za opstanak u ligi. Do sada su ostvarili samo četiri pobede, uz još četiri remija i čak 15 poraza. Zbog toga će im svaki bod biti veoma bitan u nastavku sezone.

Luka Jović je već neko vreme u ekipi Milana i postao je veoma bitan igrač za njih. Ovo je bio njegov prvi gol u Seriji A od kada je stigao u Milan. Pre toga je igrao za madridski Real, ali nije uspeo da ostvari velike uspehe u tom klubu. Dolazak u Milan mu je doneo novu priliku da se dokaže i pokaže svoj talenat.

Đanluka Lapadula je bio strelac prvog gola za Milan u ovoj utakmici. On je postigao gol u 45. minutu utakmice i time doveo svoj tim u vođstvo od 1:0. Međutim, Frosinone je brzo uspeo da izjednači i rezultat na poluvremenu je bio 1:1.

U drugom poluvremenu, Milan je poveo ponovo golom Francka Kessieja u 66. minutu. Međutim, Frosinone je još jednom izjednačio rezultat i bilo je 2:2 sve do 81. minuta kada je Luka Jović postigao gol za konačnih 3:2.

Dugogodišnji navijači Milana su bili veoma srećni zbog pobede svog tima, a posebno zbog gola Luka Jovića. Oni se nadaju da će ovaj gol biti samo početak njegovih uspeha u dresu Milana. Međutim, ova pobeda ne znači mnogo u borbi za titulu jer je Inter trenutno vodeći na tabeli sa 50 bodova, dok Milan zaostaje za 12 bodova. Ipak, ova pobeda je važna za samopouzdanje ekipe u nastavku sezone.

Ovo je prva sezona za trenera Stefana Piolija na klupi Milana i on se trudi da izgradi uspešan tim koji će se boriti za vrh tabele. Sa igračima kao što su Luka Jović, Zlatan Ibrahimović, Franck Kessie i ostali, Milan ima veliki potencijal da ostvari dobre rezultate u narednim utakmicama.