Fudbaleri Real Madrida su novi šampioni Evrope

Fudbaleri Real Madrida osvojili su 15. titulu prvaka Evrope pobedivši Borusiju Dortmund rezultatom 2:0 na finalu Lige šampiona. Prvi gol postigao je Dani Karvahal u 74. minutu, dok je drugi gol postigao Vinisijus Žinior u 83. minutu. Borusija je kažnjena za brojne promašaje, a Real Madrid je sada osvojio devetu titulu Lige šampiona.

Real Madrid je takođe osvojio svoju petu titulu pod vođstvom Tonija Krosa i trenera Karla Anćelotija. Anćeloti je do sada osvojio pet titula, od kojih su tri sa Real Madridom. S druge strane, Borusija Dortmund je izgubila svoje drugo finale Lige šampiona.

U prvom poluvremenu, Dortmund je imao nekoliko prilika, ali golman Real Madrida, Tibo Kurtoa, uspešno je intervenisao. U drugom poluvremenu Real Madrid je preuzeo kontrolu nad utakmicom i postigao dva gola koji su ih odveli do pobede.

U drugom poluvremenu, Real Madrid je imao nekoliko prilika, ali je golman Kobel uspeo da spreči golove. Međutim, Dani Karvahal je uspeo da postigne gol glavom nakon kornera, dok je Vinisijus Žinior postigao drugi gol nakon greške igrača Dortmunda.

Real Madrid je sada šampion Evrope, dok je Borusija Dortmund završila sezonu kao poraženi finalista. Čestitke Real Madridu na impresivnoj pobedi i osvajanju titule prvaka Evrope.