Fudbaleri Srbije poraženi u Beču, Austrijanci za tri minuta stigli do pobede

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je večeras od Austrije u pripremnoj utakmici pred EURO. Austrijanci su slavili rezultatom 2:1 na utakmici koja se odigrala u Beču. Domaćin je poveo već u 10. minutu golom Patrika Vimera, a samo tri minuta kasnije Kristof Baumgartner je udvostručio prednost. Srbiji je uspelo da smanji rezultat u 35. minutu golom Strahinje Pavlovića, nakon što je Uroš Spajić pogodio stativu.

Ovo je bila poslednja pripremna utakmica za obe reprezentacije pre početka Evropskog prvenstva u fudbalu. Srbija će na turniru igrati u grupi sa Španijom, Poljskom i Švedskom, dok će Austrija u istoj grupi igrati protiv Holandije, Ukrajine i Severne Makedonije.

Trener Srbije, Dragan Stojković, izrazio je zadovoljstvo igrom svog tima i istakao da je ovo bila dobra provera pred početak takmičenja. Sa druge strane, selektor Austrije, Franco Foda, pohvalio je svoje igrače na pobedi i istakao da su spremni za predstojeći turnir.

Utakmica je privukla pažnju velikog broja navijača koji su uživali u uzbudljivoj igri i zanimljivim potezima sa obe strane. Ova pobeda daje dodatno samopouzdanje Austriji pred turnir, dok će Srbija morati da analizira svoje greške i da se pripremi za teške mečeve koji ih očekuju.

Evropsko prvenstvo u fudbalu počinje za nekoliko dana i sve reprezentacije su u završnim pripremama za ovo veliko takmičenje. Srbija i Austrija će otvoriti svoje nastupe na prvenstvu u nadi da će ostvariti dobre rezultate i obradovati svoje navijače.

Očekuje se da će turnir doneti mnogo uzbuđenja, golova i neizvesnosti, a fudbalski svet sa nestrpljenjem iščekuje početak takmičenja. Srbija će imati težak zadatak u grupi sa jakim protivnicima, ali veruje se da će ekipa na čelu sa trenerom Stojkovićem pružiti svoj maksimum i boriti se za što bolji plasman.

Austrija, sa sjajnom formom i pobedom nad Srbijom, ulazi u turnir puna samopouzdanja i sa velikim očekivanjima. Navijači obe reprezentacije već planiraju kako će pratiti svoje timove i navijati za njih tokom celog takmičenja.

Nadamo se da će Srbija i Austrija pružiti vrhunske partije na EURO-u i da će se vratiti sa velikim uspesima. Svet fudbala sa nestrpljenjem očekuje početak prvenstva i jedva čeka da vidi uzbudljive utakmice i sjajne fudbalske velemajstore na delu.