GENT: Gent je ostvaro prednost nad Partizanom

Fudbaleri Partizana poraženi su od Genta rezultatom 0:1 u prvoj utakmici plej-ofa za plasman u Ligu konferencija. Jedini gol postignut je u 16. minuti kada je Gandelman zahvatio loptu glavom nakon centaršuta Svena Kumsa i poslao je u mrežu Partizana.

Utakmica je započela u 1. minuti sa prvim udarcem Genta, dok je već u 4. minuti Saldanja imao priliku za šut, ali je golman Genta uspeo da odbrani. U 18. minuti sudija iz Azerbejdžana pokazao je prvi žuti karton Arčiju Braunu.

Partizan je igrao bez podrške svojih navijača, nakon što su kažnjeni od strane UEFA-e zbog incidenata na prethodnoj utakmici. Ova situacija dodatno otežavao zadatak srpskom klubu, ali fudbaleri su se borili i dali sve od sebe kako bi ostvarili povoljan rezultat.

Meč je odigran na stadionu Partizana pred praznim tribinama, a finansijska kazna od preko 40.000 evra nije bila jedina posledica nedoličnog ponašanja na prethodnim utakmicama. Bez obzira na izostanak podrške sa tribina, fudbaleri Partizana imali su priliku da pokažu svoju snagu i odlučnost u ovom važnom duelu.

Revanš meč između dva tima očekuje se da će biti veoma neizvestan, a obe ekipe će dati sve od sebe kako bi ostvarile pozitivan rezultat. Fudbaleri Partizana će imati priliku da se iskupe za poraz i pokažu svoju zrelost i borbenost na terenu.