Gilbert Čumba i Ema Čeruto iz Kenije pobednici Beogradskog maratona

37. Comtrade Beogradski maraton održan je nedavno, a pobednici su bili Kenijac Gilbert Čumba i Ema Čeruto Ndiva. Čumba je stigao do cilja za 2:11;48 sati, dok je Čeruto trku završila za 2:31,31. Čumba je imao bolji prolaz od rekorda staze, ali na kraju skoro minut kasni za najboljim rezultatom ikada postignutim u Beogradu. Drugo mesto zauzeo je Čumbin sunarodnik Gilbert Čerijot Muge, dok je treći bio Emanuel Kipkogeji. Najbolji na prvenstvu Balkana bio je Maltežanin Luk Perkonte, dok je Đuro Borbelj odbranio titulu šampiona Srbije u maratonu.

U ženskoj konkurenciji, Ema Čeruto Ndiva pobedila je u maratonu, dok je druga bila Vitalina Džemajo, a treća Tadese Bedada. U polumaratonu, pobedio je Mohamed El Gauzani iz Maroka, dok je u ženskoj konkurenciji Kenijka Valentina Džebet trijumfovala. Grk Hristos Brentas i Aleksandra Kostadinović iz Srbije bili su pobednici trke na 10 km.

Maraton je okupio preko 13.000 takmičara, od kojih je oko 3.000 bilo iz inostranstva. Rekord staze u konkurenciji muškaraca drži Džafet Kosgeji, dok je kod žena rekord postavila Rumunka Kristina Pomaku. Cilj za sve trke bio je na Terazijama, a program maratona završen je u 14 časova. Sve u svemu, 37. Beogradski maraton bio je uspešan događaj koji je okupio trkače iz preko 70 zemalja širom sveta.