Gof ljuta na sudije: Niste fer

Američka plivačica Koko Gof doživjela je neočekivan poraz od Done Vekić na Olimpijskom turniru, što je šokiralo mnoge njene navijače. Gof je izgubila meč iako je imala prednost od 5:2 u prvom setu, a na kraju je Vekić uspjela da preokrene rezultat i osvoji prvi set sa 7:6 (9:7).

Nakon meča, Gof je izrazila svoje nezadovoljstvo sudijama, posebno nakon odluke glavnog sudije da promijeni odluku pomoćnog sudije i donese poen Vekić. „Osjećam se kao da me stalno varaju na terenu! To nije moja percepcija, to je pravilo! Ne razumijem zašto uvijek moram da se borim za svoja prava na terenu. Niste fer prema meni, nadam se da će jednog dana igra postati fer, ali to se ne dešava“, rekla je Gof.

Unatoč ovom porazu, Gof još uvijek ima šansu za medalju na Olimpijskim igrama. Ona će se takmičiti u ženskom dublu sa Džesikom Pegulom, dok će u narednom meču igrati protiv Čehinja Muhove i Noskove. Također će igrati i u miksu sa Tejlorom Fricom, gdje ih očekuje duel sa Kanađanima Ožeom-Alijasimom i Dabrovskom.

Navijači Koko Gof još uvijek su optimistični i vjeruju da će ona uspjeti da ostvari dobar rezultat u preostalim disciplinama. Pratite sve najnovije vijesti o Olimpijskim igrama na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na našem X nalogu. Ostanite uz nas kako biste bili u toku sa svim sportskim dešavanjima na Olimpijadi u Tokiju.