GRANDE ITALIJA! Prvak Evrope šokirao Hrvate i obradovao Srbiju

Italija izborila plasman u nokaut fazu EURO 2024 golom u poslednjem minutu

Italija je postigla gol u 98. minutu i izborila remi 1:1 sa Hrvatskom, što im je obezbedilo drugo mesto u grupi B i plasman u nokaut fazu EURO 2024. „Vatrene“ je ovo iznenadilo, gurajući ih na treće mesto sa samo dva boda i gol-razlikom 3:6. Ovim rezultatom je takođe obradovala Srbiju, koja takođe ima šanse za prolaz dalje, uz uslov da Slovenija izgubi od Engleske u poslednjem kolu, a Češka i Gruzija ne osvoje ni bod u grupi F.

Utakmica je započela oprezno, ali su Italijani preuzeli kontrolu igre do kraja prvog poluvremena. Ipak, golman Livaković je fantastičnom odbranom sprečio Bastonija da postigne pogodak. Početak drugog poluvremena doneo je bolju igru Hrvatske, koja je uspela da povede golom Modrića. Ipak, Italija je uspela da izjednači golom Zakanjija u 98. minutu.

Nakon ovog rezultata, Španija je prva u grupi B i direktno prolazi u narednu fazu, dok će Hrvatska morati da sačeka da vidi da li će se plasirati kao jedna od četiri trećeplasirane ekipe. Male su šanse da ih vidimo u osmini finala.

U drugom poluvremenu, Italija – Hrvatska 1:1, Zakanji postiže gol u poslednjem minutu za izjednačenje. Modrić je propustio priliku da postigne gol iz penala, dok je Donaruma, golman Italije, pružio nekoliko odličnih odbrana. Potrebno je bilo 98 minuta igre da Italija postigne gol i obezbedi plasman u narednu fazu takmičenja.

Italija je u ovom meču igrala sa sastavom Donaruma, Darmian, Di Lorenco, Kalafiori, Bastoni, Žoržinjo, Barela, Dimarko, Raspadori, Pelegrini, Retegi. Hrvatska je nastupila sa ekipom Livaković, Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol, Modrić, Brozović, Kovačić, Sučić, Kramarić, Pašalić.

Italija je pre ovog odlučujućeg meča imala tri boda, dok je Hrvatska imala samo jedan. Hrvatskoj je jedino pobeda vodila u osminu finala, uz odgovarajući poraz Albanije od Španije. Meč je održan u Lajpcigu, gde su formalni domaćini bili Hrvati.

Ovim rezultatom, Italija je pokazala svoju snagu i odlučnost u poslednjim trenucima meča, obezbeđujući plasman u nokaut fazu EURO 2024. Hrvatska će sa druge strane morati da se osloni na rezultate ostalih utakmica kako bi se eventualno plasirala dalje. Srbiji se otvorila prilika za prolazak u nokaut fazu, uz određene kombinacije rezultata u grupi B i F. Očekuje se zanimljivo poslednje kolo oko plasmana u narednu fazu takmičenja.