Grbić Poljska OI Pariz odbojka

Odbojkaši Poljske su prvi finalisti Olimpijskog turnira u Parizu nakon što su pobedili SAD u polufinalu rezultatom 3:2 (25:23, 25:27, 14:25, 25:23, 15:13). Ovo je drugo finale za Poljake u istoriji, nakon što su osvojili zlato 1976. godine. Poljaci su odigrali vrlo dobro i čekaju pobednika duela Italija – Francuska. Poraženi tim iz ovog meča će se boriti za treće mesto protiv SAD.

Poljska je pobedila prvi set rezultatom 25:23, sa Leonom i Huberom koji su blistali na kraju seta. Iako su Poljaci imali prednost od dva do četiri poena tokom prvog seta, Amerikanci su uspeli da se vrate i drže vođstvo do kraja (18:21). Međutim, Poljaci su uspeli da izjednače na 22:22 i vrate se u set.

Dve greške u servisu su omogućile SAD-u set loptu (23:24), ali su Tori Defalko išli u blok i mrežu za novo izjednačenje. Čak su i trojica Poljaka poslala svoje servise u mrežu, ali Amerikancima nije donelo poen za set (25:25). Ipak, SAD je uspeo da stigne do pobede u setu rezultatom 27:25 uz dobru igru na mreži.

U trećem setu smo videli potpunu dominaciju SAD-a. Poljska je napravila previše grešaka, dok su se Amerikanci razigrali, posebno Rasel i Anderson, te su osvojili set sa 25:14. Vilfredo Venero Leon nije bio primećen u trećem setu, što je bio razlog za opadanje igre Poljaka.

Leon se počeo isticati u četvrtom setu, što je pomoglo Poljacima da se vrate u igru. Međutim, Amerikanci nisu uspeli da prelome meč. Poljska se vratila u igru uz dobru igru Leona, Fornala i Hubera, te su uspeli da preokrenu rezultat i odvedu meč u peti set rezultatom 25:23.

U petom setu, Poljska je bila bolja ekipa i povela je 14:11, uspevši da iskoristi treću meč loptu i obezbedi svoje mesto u finalu.

Odbojkaški turnir na Olimpijadi bio je veoma zanimljiv, sa mnogo uzbuđenja i neizvesnosti tokom mečeva. Poljska je pokazala svoju kvalitetu i hrabrost, te će se sada boriti za zlatnu medalju u finalu protiv pobednika duela između Italije i Francuske.

Svi ljubitelji odbojke su imali priliku da uživaju u vrhunskoj igri ovih timova i da vide kako vrhunski sportisti donose odluke pod pritiskom. Nadamo se da će finale biti jednako uzbudljivo i da ćemo videti najbolje od obe ekipa.

Ovo je bila jedna od najuzbudljivijih utakmica na Olimpijadi u Parizu, koja je pokazala da odbojka može biti neverovatno uzbudljiv sport koji privlači pažnju širom sveta. Očekujemo da će finalni meč biti još uzbudljiviji i da će nam pružiti još jedan spektakularan sportski događaj koji ćemo pamtiti godinama.