Grčka pobeda Crna Gora SP vaterpolo

Vaterpolisti Grčke su pobedili Crnu Goru posle izvođenja peteraca rezultatom 14:13, time će igrati za peto mesto na Svetskom prvenstvu u Dohi. Naredni rival će im biti ili Srbija ili Mađarska. U drugim mečevima, SAD je pobedila Rumuniju osvojivši deveto mesto, dok je Australija završila na 11. poziciji nakon pobede nad Kinom.

Izjednačena bitka trajala je sve do četiri minuta pre kraja treće deonice kada su vaterpolisti Grčke preko Skjumpakisa i Vlahopulosa stekli dva gola prednosti (8:6) pred odlučujućih osam minuta. Crna Gora i Grčka su vodili jendo puno vreme, sve dok Crnogorci nisu stigli Grke. Meč je završio na 10:10 što je izazvalo peterce.

U prvim petercima, Radović i Genidunis su promašili, a zatim su Vidović i Guvecis postigli gole za izjednačenje. I oni su propustili, ali je Skumpakis pogodio za Grke. Nakon niza promašaja, Funtulas je doneo pobedu Grčkoj.

Najefikasniji u taboru Grčke bio je Kakris sa tri pogotka, dok je Đuro Radović postigao isto toliko za Crnu Goru.

Svetsko prvenstvo će se nastaviti mečevima između Srbije i Mađarske, Španije i Italije, odnosno Hrvatske i Francuske. Svi mečevi će se prenositi na TV Arena sport 1.