Hamad Međedović poražen u trećem kolu Mastersa u Rimu

Hamad Međedović odigrao je strašnu partiju protiv Danila Medvedeva, ali nažalost nije uspeo da ga zaustavi u trećem kolu Mastersa u Rimu. Međedović je bio veoma blizu pobede, ali na kraju je ruski teniser ipak slavio rezultatom 1:2 (6:7, 6:2, 5:7).

Prvi set je obeležio brejk četvrtog reketa sveta, koji je duplirao vođstvo u sledećem gemu. Međedović, koji je 121. singl igrač na svetu, nije se dao zastrašiti i nastavio je da lovi greške rivala, kao što je to učinio i protiv drugih bolje rangiranih igrača.

U drugom setu, Međedović je dodatno pojačao pritisak na favorita, ali je uspeo da zadrži fokus i ne srlja od prevelike želje za pobedom. Brejkom je izjednačio set, a potom drugim brejkom došao do velike prednosti od 5:2.

Odlučujući set je bio pun žestoke razmene udaraca, gde su obojica igrača koristila ili propuštala šanse. Medvedev je uspeo da stvori prednost brejkom u 4. gemu, ali se Međedović brzo vratio brejkom za 3:4. Ipak, Medvedev je uspeo da odbrani svoj gem i na kraju slavi pobedu novim brejkom.

Meč je trajao dva sata i 50 minuta, a i pored velike borbe, Međedović nije uspeo da savlada iskusnijeg protivnika. Danil Medvedev je na kraju prošao dalje i nastaviće svoju borbu za odbranu titule u Rimu, gde će se sastati sa Tommy Paulom u narednom kolu.

Ovaj meč je pokazao sjajnu igru i borbu Hamada Međedovića, koji je uspeo da se izbori sa jednim od najboljih tenisera sveta. Iako nije uspeo da prođe u četvrtfinale, Međedović je pokazao svoj talenat i potencijal za budućnost u svetu tenisa.

Medvedev je postao drugi igrač ove sezone koji je uspeo da se plasira u osminu finala svih Masters 1000 turnira. Njegova igra i mentalna snaga su bile ključne za pobedu u ovom meču, ali treba istaći i hrabrost i talent mladog Međedovića koji je pružio odličan otpor.

S obzirom na ovu partiju, možemo očekivati još mnogo uspeha od Hamada Međedovića u budućnosti. Njegova borba i upornost na terenu su impresivne, a sigurno će biti još prilika da pokaže svoj kvalitet i napreduje u karijeri. Navijači tenisa mogu biti ponosni na ovog mladog igrača i jedva čekaju da vide šta će još postići u narednim turnirima.