Hladan tuš Monteiru za drugo kolo Rolan Garosa

Miomir Kecmanović, srpski teniser, pobedio je brazilskog tenisera Tijaga Monteiru rezultatom 3:1 u setovima 6:2 6:1 4:5 7:5. Ovo je bio četvrti susret ova dva tenisera, a Kecmanović je do sada slavio u dva navrata. U poslednjem susretu u Rimu pre samo 15 dana, Monteiro je bio bolji u tri seta.

Kecmanović je sjajno počeo meč. Brazilac nije osvojio nijedan poen na početnom servisu, dok je Kecmanović napravio brejk i poveo sa 3:1. Svoj servis je zadržao bez izgubljenog poena i poveo sa 2:1. Nastavio je sa sjajnom igrom, a Monteiro je samo uspeo da osvoji jedan poen na Kecmanovićev servis. Kecmanović je lako potvrdio brejk i poveo 4:1. Nakon samo 29 minuta igre, srpski teniser je osvojio prvi set rezultatom 6:2.

U drugom setu Kecmanović je ponovio sjajnu igru, dozvolivši Monteiru samo jedan poen. Napravio je brejk i poveo 4:1, a potom ubedljivo osvojio set rezultatom 6:1. U trećem setu, brazilski teniser je preuzeo inicijativu i uspeo da brejkne Kecmanovića, izjednačivši rezultat na 4:4. Međutim, Kecmanović je uspeo da preokrene rezultat i dođe do pobede od 7:5 u trećem setu, osvajajući meč sa 3:0 u setovima.

Ovom pobedom, Miomir Kecmanović je nastavio sa uspešnim nastupima i pokazao svoju dominaciju na terenu. Iako je izgubio poslednji meč protiv Monteira, ovog puta je uspeo da se vrati jači i sigurniji, osvojivši meč sa ubedljivih 3:1. Njegova preciznost i sigurnost na servisu bili su presudni faktori za ovu pobedu.

Očekuje se da će Miomir Kecmanović nastaviti sa dobrim igrama i ostvariti još veće uspehe u budućnosti. Njegova posvećenost treningu i napredak na terenu čine ga jednim od najzanimljivijih mladih tenisera u svetu. Sa ovakvim nastupima i pobedama, Kecmanović će sigurno privući još veću pažnju teniskih ljubitelja širom sveta.

Ukupno gledano, Miomir Kecmanović je demonstrirao svoj talenat i veštinu na teniskom terenu u meču protiv Tijaga Monteira. Njegova pobeda od 3:1 u setovima pokazuje njegovu sposobnost da se nosi sa jakim protivnicima i da ostvari važne pobede. Nastavak karijere ovog mladog srpskog tenisera sigurno će biti pun uspeha i novih dostignuća. Navijači i ljubitelji tenisa sa nestrpljenjem očekuju nove mečeve i pobede Miomira Kecmanovića u budućnosti.