Holandija u velikom stilu, konačno, dočekala četvrtfinale EU

Šesnaest dugih godina prošlo je od poslednjeg plasmana Holandije u četvrtfinale Evropskog prvenstva u fudbalu, ali konačno su uspeli da se vrate među pretendentima na titulu. U večerašnjem meču protiv Rumunije, Holandija je slavila rezultatom 3:0, zahvaljujući golovima Kodija Gakpa i Danijela Malena.

Rumunija je bila motivisana na početku meča i pritisnula je Holandiju, ali nije uspela da dođe do gola. Holandija je brzo preuzela kontrolu nad mečem i u 20. minutu postigla prvi gol prelepim pogotkom Kodija Gakpa.

U drugom poluvremenu, Holandija je imala nekoliko prilika da udvostruči prednost, ali su njihovi napadi bili neprecizni. Ipak, u 83. minutu, Danijel Malen je postigao drugi gol za Holandiju, a u nadoknadi vremena je postigao i treći pogodak, potvrđujući visoku i zasluženu pobedu svog tima.

Nakon ovog trijumfa, Holandija će se sada suočiti sa Austrijom ili Turskom u narednom meču, koji će odrediti put do polufinala. U ostalim mečevima osmine finala, Švajcarska je pobedila Italiju 2:0, Nemačka je savladala Dansku 2:0, Engleska je pobedila Slovačku 2:1, Španija je bila bolja od Gruzije 4:1, Francuska je savladala Belgiju 1:0, a Portugal je prošao dalje pobedivši Sloveniju 3:0 posle penala.

Evropsko prvenstvo u fudbalu nastavlja se sa uzbuđenjima i neočekivanim rezultatima, a ljubitelji fudbala širom sveta sa nestrpljenjem iščekuju rasplet takmičenja. Holandija je pokazala svoj kvalitet i ambicije na ovom turniru, te se nadaju da će nastaviti sa uspesima u narednim utakmicama.