Hrabri Borac pao u Solunu, imaju čemu da se nadaju u revanšu

Nakon što su se sastali u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, PAOK i Borac su odigrali prvu utakmicu u baražu za plasman u grupnu fazu ovog takmičenja. Utakmica je odigra na stadionu Toumba u Solunu, a rezultat je bio 2:2.

PAOK je poveo prvi gol postigao je Konstantinos Kulerakis u 17. minutu, a drugi gol je postigao Vilijam Trost-Ekong u 39. minutu. S druge strane, Borac je uspio izjednačiti rezultat zahvaljujući golovima Sebastijana Ereira iz penala u 21. minutu i Envera Kulašina u 45+3. minutu.

U drugom poluvremenu, mladi srpski reprezentativac Andrija Živković je kročio na teren kao rezervista u 69. minutu i odigrao poslednjih dvadesetak minuta utakmice.

Revanš utakmica između ova dva kluba će se odigrati za sedam dana, a ukoliko Borac uspije ponoviti ovakvu predstavu, može se nadati nastavku takmičenja u Ligi Evrope.

PAOK je poznat kao jedan od najuspješnijih klubova u Grčkoj, sa bogatom istorijom i velikom bazom navijača. Klub je osnovan 1926. godine u Solunu, a od tada je osvojio brojne nacionalne i internacionalne trofeje. Trenutno se takmiče u Superligi Grčke i redovno se plasiraju u evropska takmičenja.

S druge strane, FK Borac iz Banja Luke je jedan od najpoznatijih klubova u Bosni i Hercegovini. Osnovan je 1926. godine i igra svoje domaće utakmice na stadionu Gradski u Banja Luci. Klub je osvojio brojne titule u domaćem prvenstvu i kupu, a takođe je imao i zapažene nastupe u evropskim takmičenjima.

Ova utakmica u baražu za plasman u Ligu Evrope je bila prilika za oba kluba da pokažu svoju snagu i kvalitetu pred evropskom publikom. Utakmica je bila izuzetno dinamična i zanimljiva za gledanje, sa mnogo uzbuđenja i golova.

Konstantinos Kulerakis je bio jedan od ključnih igrača PAOK-a na ovoj utakmici, postigavši prvi gol za svoj tim u 17. minutu. Vilijam Trost-Ekong je dodatno povećao prednost svog tima sa drugim golom u 39. minutu, ali Borac se uspio vratiti u igru i izjednačiti rezultat.

Sebastijan Erera je bio precizan sa penala u 21. minutu, dok je Enver Kulašin postigao gol u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Ovaj gol je bio izuzetno važan za Borac, jer im je omogućio da ostanu u igri za plasman u narednu fazu takmičenja.

Andrija Živković je takođe imao zapaženu ulogu u ovoj utakmici, iako je bio rezerva. Mladi fudbaler je pokazao svoj talenat i kvalitet u poslednjih dvadesetak minuta utakmice, te će sigurno imati važnu ulogu u revanš utakmici.

Revanš utakmica između PAOK-a i Borca će biti izuzetno zanimljiva za pratiti, jer očekujemo da će oba tima dati sve od sebe kako bi se plasirali u grupnu fazu Lige Evrope. Navijači su već u nadi da će njihov tim izaći kao pobjednik i nastaviti takmičenje u evropskim takmičenjima.