HRVATSKA NA PATOSU

Fudbaleri Hrvatske i Italije odigrali su nerešeno 1:1 u poslednjem kolu grupe B na Evropskom prvenstvu. Utakmica je počela bolje za Hrvatsku koja je u petom minutu imala šansu za pogodak, ali je Donaruma uspeo da skrene loptu u korner. Nakon toga, tempo igre je opao, a u 21. minutu Italija je bila najbliža vođstvu, ali je Livaković odbranio udarac glavom. U prvom poluvremenu Hrvatska je imala samo jednu polupriliku preko Luke Modrića. U nastavku susreta, nakon samo pet minuta igre, viđeno je prvo uzbuđenje kada je Italija dosuđena penal zbog prekršaja na Frateziju. Modrić je preuzeo odgovornost, ali je Donaruma odbranio udarac. Ipak, Modrić se iskupio u sledećem napadu i postigao gol nakon zahvata Budimira. Međutim, Zakanji je u poslednjem napadu Italije pogodio rašlje Livakovićevog gola, donoseći bod svojoj ekipi. Utakmica je obeležena izmenama selektora u drugom poluvremenu, ali su oba tima imala prilike za pobedu. Na kraju, bod je pripao obema ekipama, a Hrvatska ide dalje u takmičenju sa četiri boda na prvom mestu grupe.