IMT došao do prve pobede u sezoni

Fudbaleri IMT-a ostvarili su pobedu kao gosti protiv ekipe Jedinstvo u Ubu rezultatom 3:2, osvajajući tako svoje prve bodove u sezoni. Utakmica je odigrana u okviru šestog kola Superlige Srbije na stadionu „Dragan Džajić“.

Gosti su poveli već u osmom minutu preko Francuza Joana Korta koji je sigurno izveo penal. Međutim, izjednačenje je usledilo u 17. minutu kada je Hrvat Velibor Damjanić postigao gol na asistenciju Marka Mitrovića, koji je u nastavku meča dobio crveni karton.

Ipak, IMT je brzo iskoristio brojčanu prednost i postigao još dva gola. Nikola Krstić je bio strelac u 27. i 38. minutu, čime je njegova ekipa stekla prednost od 3:1. Dimitrije Aćimović je uspeo da smanji rezultat na 3:2 u 57. minutu, ali ekipa Jedinstva nije uspela da izjednači sa igračem manje na terenu.

IMT se trenutno nalazi na 11. poziciji na tabeli sa pet osvojenih bodova, dok će u narednom kolu dočekati niški Radnički. Sa druge strane, ekipa Jedinstva zauzima poslednje mesto na tabeli sa samo jednim bodom, a u sledećem kolu će gostovati ekipi Novog Pazara.

Ovo je bila veoma važna pobeda za IMT, koja će im sigurno dati dodatni motiv za nastavak sezone. Sa pobedom u džepu, ekipa se sada može usredsrediti na naredne izazove i pokušati da ostvare još bolje rezultate u narednim mečevima.

Navijači su sigurno bili zadovoljni prikazanom igrom njihovih ljubimaca i nadaju se da će se ovakvi rezultati nastaviti i u narednim mečevima. Sa solidnom pozicijom na tabeli, IMT ima priliku da se dokaže i pokaže svoj potencijal u narednim duelima.

S druge strane, ekipa Jedinstva će morati da analizira svoju igru i pokuša da popravi nedostatke kako bi ostvarila bolje rezultate u narednim mečevima. Sa svega jednim bodom na kontu, očekuje ih težak put ka opstanku u Superligi Srbije, ali ništa nije nemoguće u svetu fudbala.

U narednim nedeljama očekuje se još uzbudljivih mečeva u Superligi Srbije, a svi ljubitelji fudbala sigurno će sa nestrpljenjem pratiti dešavanja na terenu. Uzbudljive utakmice, neočekivani rezultati i golovi sigurno će obeležiti nastavak sezone i doneti još mnogo uzbuđenja za navijače širom zemlje.

Ovom pobedom, IMT je pokazao da ima snagu i kvalitet da se nosi sa najboljim ekipama u ligi, dok ekipa Jedinstva mora da se potrudi da popravi svoju igru kako bi ostvarila bolje rezultate u budućnosti. Fudbal se igra za pobedu, a ova pobeda će sigurno biti motivacija za obe ekipe da nastave sa istim tempom i trudom u narednim mečevima.