Indijana deklasirala Milvoki za polufinale Istoka (VIDEO)

Košarkaši Indijane su uspjeli pobijediti Milvoki sa 120:98 na svom terenu u šestoj utakmici finalne serije NBA lige i tako se plasirali u polufinale Istočne konferencije sa rezultatom 4:2 u pobjedama.

Indijana je dominirala od samog početka utakmice svojom timskom igrom i uspjela zadržati vodstvo do konačne pobjede. Domaćini su već u prvoj četvrtini stekli prednost 29:19 serijom 23:3 i nisu dopustili Milvokiju da se vrati u igru.

Unatoč vraćanju Adetokunba i Lilarda u igru, Milvoki nije uspio izbjeći eliminaciju. Lilard je postigao najviše poena u utakmici, 28, uz dva skoka i 4 asistencije, dok je Adetokumbo proveo tek nekoliko minuta na terenu bez značajnijeg doprinosa.

Na drugoj strani, igrače Indijane predvodili su Obi Topin sa 21, Ti-Džej Mekonel sa 20 i Sijakam sa 19 postignutih poena.

Tim Indijane sada ima nekoliko dana za odmor i pripremu za sljedeći izazov u polufinalu Istoka, gdje će se susresti s Filadelfijom, koja je pobijedila Njujork u četvrtfinalnoj seriji.

Pratite nas na našim društvenim mrežama kako biste bili u tijeku sa svim najnovijim vijestima iz svijeta sporta.