Inter Atletiko Madrid prva utakmica osmina finala Liga šampi

Fudbaleri Intera pobedili su Atletiko Madrid sa 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona. Marko Arnautović postigao je gol odluke u 79. minutu. Prvih 45 minuta bila je laganija igra, bez velikih prilika. Ali Inter je podigao tempo i stvorio nekoliko solidnih šansi preko Lautara. U drugom poluvremenu, Arnautović je imao dve izgledne prilike, ali nije uspeo postići gol. Usledila je jača ofanziva Atletika, ali njihovi napadi nisu bili uspešni. U 62. minutu, Lautaro je imao priliku, ali njegov udarac otišao je tik iznad prečke. Nakon toga, Inter je diktirao tempo i vršio pritisak na Atletiko, a u 79. minutu Arnautović je iskoristio odbitak nakon intervencije golmana Oblaka i postigao gol. Na kraju, Inter je odigrao do poslednjeg zvižduka osiguravši pobedu. Ovo je bio prvi poraz Atletika u Ligi šampiona ove sezone. Revanš utakmica će se održati 13. februara.

U ostalim mečevima prve runde, Real Madrid pobedio je Lajpcig 1:0, Manchester City pobedio je Kopenhagen 3:1, PSG je pobedio Real Sociedad 2:0, Lazio je pobedio Bayern 1:0, a PSV odigrao je neriješeno protiv Borusije Dortmund 1:1.

Naslovna slika; Inter i Atletiko igraju nogomet

Real Madrid, Manchester City, PSG, Lazio i Inter su pobedili u svojim utakmicama, dok su Lajpcig, Copenhangen i PSV odigrali neriješeno.

Sledeći mečevi igraju se u martu, nakon kojih će se osam najboljih timova plasirati u četvrtfinale Lige šampiona. U drugoj rundi RC Porto će igrati protiv Arsenala, a Napoli će se suočiti s Barcelonom. Sve oči su usmerene na ove interesantne mečeve i šta će se desiti u narednim rundama. Fudbalski navijači širom sveta nestrpljivo očekuju nastavak takmičenja u Ligi šampiona kako bi videli ko će osvojiti prestižni trofej.