Inter pobijedio, Dortmund i PSV remizirali

U prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona, u utorak su odigrana dva susreta. Na stadionu San Siro u Milanu, Inter je pobijedio Atletico Madrid rezultatom 1:0, dok su PSV i Borusija Dortmund odigrali neriješeno 1:1 u Ajndhovenu.

Utakmica između Intera i Atletico Madrida bila je vrlo tvrda, s malo prilika za gol, što nije iznenađujuće s obzirom na stil igre oba tima. U prvom poluvremenu nije bilo puno uzbuđenja, ali u 63. minuti Marko Arnautović je promašio gol iz neposredne blizine. Međutim, iskupio se u 79. minuti kada je uspio pogoditi mrežu Atletico Madrida nakon kontre, donoseći Interu pobjedu od 1:0.

U drugoj utakmici, Borussia Dortmund je prva povela u 24. minuti golom Donjela Malena. Međutim, u 54. minuti, sudija je dosudio penal za PSV nakon što je Mats Hummels pravio prekršaj u šesnaestercu. Luk de Jong je bio precizan iz penala i izjednačio rezultat na 1:1.

Nakon izjednačenja PSV-a, Dortmund je imao nekoliko prilika za gol, ali najbolju je propustio Marius Wolf čiji je pokušaj završio na stativi. Utakmica se završila rezultatom 1:1, a revanš susreti ovih utakmica igraju se 13. marta.

Inter i PSV su možda mogli biti zadovoljniji rezultatom, ali oba tima imaju još jednu priliku da se dokažu u revanš utakmicama. Očekuje se da će i ti mečevi biti tvrdi i neizvjesni.

Ovi rezultati ostavljaju mogućnosti otvorene za oba tima, a navijači s nestrpljenjem očekuju revanš utakmice kako bi vidjeli ko će se plasirati u četvrtfinale Lige šampiona.

Interov trener Inzaghi izrazio je zadovoljstvo pobjedom u prvoj utakmici, ali istaknuo je da je još uvijek sve otvoreno te da će se njegov tim morati dobro pripremiti za revanš. Slično tome, i trener Dortmunda Marco Rose smatra da je rezultat ove utakmice pravedan, ali da njegov tim mora ostvariti pobjedu u revanšu.

Ovi rezultati su donijeli uzbuđenje i napetost, a jasno je da će revanš utakmice biti vrlo zanimljive. Očekuje se da će oba tima uložiti veliki napor kako bi ostvarili plasman u četvrtfinale.

U nastavku takmičenja očekuju nas još neizvjesnih i uzbudljivih utakmica, a navijači se već unaprijed raduju novim okršajima.

Ovi rezultati su pokazali da su timovi spremni da se bore do kraja, te da će ova faza takmičenja biti vrlo zanimljiva i neizvjesna. Sve oči su sada uprte u revanš utakmice, koje će zasigurno donijeti još uzbuđenja i neizvjesnosti.

Naredni mečevi će sigurno privući veliku pažnju javnosti, a navijači već s nestrpljenjem iščekuju revanš utakmice kako bi vidjeli koji će tim uspjeti da se plasira u narednu fazu takmičenja.

Sve u svemu, očekuju nas još nekoliko uzbudljivih utakmica u Ligi šampiona, a revanš susreti Inter – Atletico Madrid i PSV – Borusija Dortmund pružit će nam još uzbuđenja, neizvjesnosti i vrhunskog fudbala.