Ispade i Lajović! Egzodus srpskih tenisera u Parizu… Ostao samo Novak!

Američki teniser Tejlor Fric uspešno je savladao Dušana Lajovića u drugom kolu Rolan Garosa nakon gotovo tri sata borbe. Lajović je imao šansu da eliminiše Frica, ali Amerikanac je uspeo da pobedi sa 3:1 u setovima. Nakon eliminacije Lajovića, Srbija ima samo jednog predstavnika – Novaka Đokovića.

Lajović je u prvom kolu iznenadio pobedom nad Romanom Safjulinom, ali nije uspeo da ponovi podvig protiv Frica. Iako se Fric tokom meča borio, nije bio dovoljno jak da eliminiše srpskog tenisera. Meč je bio veoma neizvestan, sa prvim brejk prilikama tek u osmom gemu, koji je Amerikanac iskoristio i osvojio prvi set.

Lajović je uspeo da se vrati u drugom setu, stekao je priliku za brejk i uspeo da izjednači rezultat na 1:1. U trećem setu Lajović je napravio brejk na startu, ali je Fric brzo uzvratio. Nastavili su da igraju bez brejkova sve do osmog gema, kada je Fric ponovo uspeo da povede u setovima.

Nažalost, Lajović nije uspeo da se vrati u meč i Fric je odneo pobedu sa 3:1 u setovima. Američki teniser će se sada suočiti sa boljim iz meča Kokinakis-Cepjeri. Nakon eliminacije Lajovića, Srbija ima samo jednog preživelog tenisera na Rolan Garosu – Novaka Đokovića.

U drugim vestima iz sveta tenisa, srpska teniserka će se sutra suočiti sa Donom Vekić u njenom narednom meču na Rolan Garosu. Nakon pobede nad Danijel Kolins, srpska teniserka će pokušati da nastavi svoj uspeh na ovom turniru. Svi navijači srpskog tenisa sa nestrpljenjem očekuju njen nastup u sutrašnjem meču.