ISTORIJSKA VAR ODLUKA U VATERPOLU! Evo kako je POMOGLA delfinima da imaju igrača više 4 minuta

Vaterpolska reprezentacija Srbije doživela je težak poraz od SAD na Svetskom prvenstvu. Iako su se Delfini borili za četvrtfinale i odlazak na Olimpijske igre, meč je doživeo istorijski preokret situacije koji je promenio tok utakmice.

Naime, centar Amera Ben Halok udario je srpskog vaterpolistu Nikolu Jakšića, što je rezultiralo dosuđivanjem „brutality foul“ od sudija nakon pregleda VAR snimka. Halok je dobio crveni karton zbog ovog incidenta koji je zadavao dosta problema Srbiji.

Kazneni udarac je bio automatski dosuđen za Srbiju, a Dušan Mandić ga je iskoristio za izjednačenje rezultata na 8:8. SAD su potom igrale sa igračem manje u naredna četiri minuta kako u napadu tako i u odbrani, što je rezultiralo vođstvom Srbije od 11:8 na kraju treće četvrtine.

Što se tiče „brutality foula“, njegova definicija glasi: „Brutalni prekršaj se dosuđuje kada igrač udari protivnika ili službeno lice sa zlonamernom namerom, odnosno sa namerom da se rival povredi.“

Iako je Srbija povela rezultatom 11:8, SAD su uspele da se vrate u četvrtoj četvrtini i na kraju su pobedile rezultatom 13:10. Ovaj poraz je značio da Srbija neće moći da se plasira u četvrtfinale na Svetskom prvenstvu, ali ima još šansu da se kvalifikuje putem dodatnih kvalifikacija za Olimpijske igre.

Trener vaterpolo reprezentacije Srbije, Dejan Savić, izrazio je razočaranje zbog poraza, ali je istakao da ekipa ima još šansu da se kvalifikuje za Olimpijske igre. „Teško je palo ovo ispadanje, ali mi smo sportisti i moramo da se dignemo i borimo za našu drugu šansu“, izjavio je Savić nakon meča.

Ovaj poraz je bio veliko razočaranje za srpske navijače, ali se nada polažu u dodatne kvalifikacije za Olimpijske igre. Srbija će imati još jednu priliku da ostvari plasman na Olimpijske igre, te se očekuje velika podrška za vaterpolo reprezentaciju u tom narednom takmičenju.

Srbija je do sada bila uspešna u vaterpolu na Olimpijskim igrama, osvojivši brojne medalje, a navijači se nadaju da će ekipa ponovo imati priliku da se takmiči na najvećoj svetskoj sportskoj manifestaciji.

Naredni mečevi i takmičenja će biti ključni za vaterpolo reprezentaciju Srbije, koja će se boriti da ostvari plasman na Olimpijske igre. Očekuje se velika podrška i verovanje u uspeh ekipe, te se nada da će Srbija imati još jednu priliku da se dokaže na najvećoj svetskoj sportskoj sceni.