IVICA DAČIĆ ČESTITAO KOMAROVU: „Vi ste PONOS“

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ivica Dačić čestitao srpskom hrvaču Aleksandru Komarovu osvajanje zlatne medalje na Europskom prvenstvu u Bukureštu.

– Od srca čestitam našem hrvaču Aleksandru Komarovu osvajanje zlatne medalje na Europskom prvenstvu u Bukureštu! Impresivnim nizom pobjeda pokazao je vrhunsko umijeće i šampionski duh! Bravo Aleksandre, ponosimo se Vama i Vašim uspjehom! -poručio je Dačić u čestitki objavljenoj na Instagramu.

Hrvač reprezentacije Srbije Aleksandar Komarov osvojio je ranije danas zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u kategoriji do 87 kilograma. Komarov je u finalu pobijedio Turčina Alija Čengiza, najbolje rangiranog hrvača na svijetu u ovoj kategoriji, s rezultatom 4:1.

Komarov se duži period trenirao sa hrvačima ekipe Kragujevca, polufinaliste posljednjeg playoffsa i u narednoj godini branit će boje ovog kluba. Sa Orlovima je odradio bazične pripreme u španskom SC Sijera Nevada. Kao član reprezentacije Rusije, osvojio je više medalja.

Nastupao je za Rusiju, ali je oženio je Nevenu Vulović, nekadašnju kadetsku i juniorsku reprezentativku Srbije i odlučio da sa izabranicom srca živi u njenom rodnom Kragujevcu. Promijenio je sportsko državljanstvo i nije pogriješio.

Takmiči se u kategoriji do 87 kg, kao i Zurabi Datunašvili, koji je završio karijeru i proslavio se u dresu srpskog izabranog tima. Komarov je bio dvostruki kadetski svjetski i evropski prvak, isti broj puta bio je šampion i u juniorskoj konkurenciji, a osvojio je zlatne medalje na Svjetskom i Evropskom za mlađe seniore (do 23 godine). Kao senior bio je dva puta treći na EP, u Bukureštu (2019) i Rimu (2020).

Nakon zlata na Europskom prvenstvu za Srbiju njegovo ime će ostati upisano zlatnim slovima u istoriju našeg rvajanja.