„Jarevi“ nadigrali Ajntraht – B92

Fudbaleri Kelna ostvarili su važnu pobedu večeras na svom terenu protiv ekipe Ajntrahta rezultatom 2:0, u utakmici 20. kola nemačke Bundeslige.

Kelnu su golove doneli Faride Alidu u 68. minutu i Jan Tielman u 80. minutu. Utakmica je završena sa dva igrača manje za ekipu Ajntrahta, jer su Nil Nkunku isključen u 66. minutu, dok je Tuta dobio crveni karton u 83. minutu.

Trenutno Kelno je na 16. mestu sa 15 osvojenih bodova, dok se Ajntraht nalazi na šestom mestu sa 31 bodom. U sledećem kolu, ekipa Kelna će gostovati Hofenhajmu, dok će Ajntraht dočekati ekipu Bohum.

U ostalim utakmicama 20. kola Bundeslige, Hajdenhajm je odigrao nerešeno protiv Dortmunda rezultatom 0:0. Bajern Minhen je pobedio Menhengladbah rezultatom 3:1, gde su strelci bili Pavlović u 45. i Kejn u 70. i De Liht u 86. minutu, dok je jedini gol za Menhengladbah postigao Elvedi u 35. minutu. Bohum je savladao Augzburg sa minimalnih 1:0, gde je jedini gol postigao Broinski u 33. minutu. Darmstadt je poražen od Leverkuzena sa 2:0, gde su strelci bili Tela u 33. i 52. minutu. Frajburg je poražen od Štutgarta sa 3:1, gde su golove za Štutgart postigli Undav u 3., Fuhrih u 7. i Mitltad u 74. minutu, dok je jedini gol za Frajburg postigao Kubler u 45+1 minutu. Majnc je takođe poražen od Verdera rezultatom 1:0, gde je jedini gol postigao Duk u 2. minutu.

U nedelju su na programu utakmice Volfsburg – Hofenhajm i Lajpcig – Union Berlin.

Svi ljubitelji fudbala mogu da prate fudbalske vesti na Facebook, Instagram i Twitter stranicama, kao i da se uključe u Viber zajednicu.