Jokić novim tripl-dablom srušio Bogdanovu Atlantu (VIDEO)

Košarkaška ekipa Denver Nuggets je nedavno ostvarila ubedljivu pobedu nad Atlantom sa rezultatom 142:110. Nikola Jokić je bio jedan od ključnih igrača utakmice sa tripl-dabl učinkom od 19 poena, 14 skokova i 11 asistencija. Ovo je bila 54. pobeda Denvera u ovoj sezoni, a Jokić je ostvario svoj 25. tripl-dabl učinak. S druge strane, Bogdan Bogdanović je postigao 18 poena za Atlantu.

Nagetsi su dominirali tokom cele utakmice, stekli dvocifrenu prednost već na poluvremenu i na kraju treće četvrtine imali nedostižnu prednost koju Atlanta nije uspela da nadoknadi. Osim Jokića, najefikasniji u Denveru su bili Kentavijus Kaldvel Poup sa 24 poena i Majkl Porter sa 20 poena. Sa druge strane, najbolji igrač Atlante bio je Klint Kapela sa dabl-dabl učinkom od 19 poena i 12 skokova.

U ostalim utakmicama, Los Anđeles Lejkersi su pobedili Klivlend sa 116:97, dok je Bruklin savladao Detroit sa 113:103. Memfis je poražen od Filadelfije sa 96:116.

Nikola Jokić, koji je nedavno proglašen za najkorisnijeg igrača NBA lige, pokazao je još jednom svoj kvalitet na terenu. Sa svojim impresivnim tripl-dabl učinkom, Jokić je bio ključni faktor u pobedi Denver Nuggetsa. Sa 30 minuta provedenih na terenu, Jokić je učinio sve što je bilo potrebno da njegov tim ostvari još jednu ubedljivu pobedu.

Bogdan Bogdanović, iako nije imao lošu igru, nije uspeo da se izdvoji kao ključni igrač Atlante u ovom susretu. Sa 18 poena postignutih, Bogdanović je pružio solidan doprinos svom timu, ali to nije bilo dovoljno za poraz Nagetsa.

Ova pobeda Denver Nuggetsa ih je još više približila vrhu tabele Zapadne konferencije. Sa impresivnim skorom od 54 pobede ove sezone, tim iz Kolorada iskazuje svoje ambicije za osvajanje šampionata. Sa igračem poput Nikole Jokića u svom sastavu, Nagetsi su definitivno jedan od favorita za osvajanje titule.

Sa druge strane, Atlanta Hawks će morati da analiziraju svoju igru i pronađu način kako da se vrate na pobednički put. Poraz od Denvera ih je udaljio od borbe za mesto u plej-ofu, pa će im biti potrebno pobede u narednim utakmicama kako bi ostvarili svoje ciljeve.

U narednim nedeljama predstoje im teški izazovi, ali sa igračima poput Bogdana Bogdanovića i Klinta Kapela, Hawksi imaju potencijal da se vrate na pravi put i pokažu svoju pravu igru. Sa jakom konkurencijom u Istoku, Atlanta će morati da pruži svoj najbolji u svakoj utakmici kako bi ostvarili uspeh.

Naredne utakmice će biti ključne za obe ekipe, kako Denver Nuggets za osvajanje prvog mesta u Zapadnoj konferenciji, tako i Atlanta Hawks za borbu za plej-of poziciju u Istoku. Sa napetim završetkom sezone NBA lige, očekuje nas još mnogo uzbuđenja i neizvesnosti u trci za titulu šampiona. Publika se sigurno raduje svakom susretu i iščekuje nove pobede i poraze svojih omiljenih ekipa. Naredne utakmice će pokazati ko su pravi favoriti za osvajanje titule i ko će imati najviše šansi za uspeh u ovogodišnjem plej-ofu.