Jokić se utopio u napadačko sivilo Srbije u porazu od Australije

Košarkaški tim Srbije nije imao dobru uvertiru za današnji duel s američkim „drim timom“ na pripremnom turniru u Abu Dabiju. U porazu od Australije (73:83) viđeno je više loših nego dobrih stvari, posebno u napadačkom segmentu igre. Trener Pešić je napravio promene u sastavu, odmarajući Bogdanovića i dajući priliku mladim igračima. Ipak, ekipa nije izgledala dobro u prvoj četvrtini, s pet izgubljenih lopti i slabim procenama iz igre.

NBA zvezda Nikola Jokić nije imao zapaženu ulogu u prvom poluvremenu, te je i sam priznao da nije bio efikasan u napadu. Međutim, prisustvo mladih igrača poput Petruševa i Pokuševskog donelo je neke pozitivne momente tokom meča.

U drugoj četvrtini, tim Srbije je uspeo da preokrene rezultat i iznenadi Australiju, ali je gubio fokus u odbrani od pozicionih napada protivnika. Iskusni australijski igrač Mils je uspeo da se istakne sa 21 poenom već do sredine treće četvrtine.

Avramović je uneo živost u igru Srbije u poslednjoj četvrtini, ali su napadačka ograničenja bila očigledna. Ekipa je šutirala samo 13,6% trojki, što je ispod očekivanja za ovaj nivo takmičenja.

Meč sa Australijom je doneo i neke brige, poput povrede Marinkovića. Ipak, ova utakmica može biti korisna za dalje pripreme za Olimpijadu, s obzirom na to da će se Srbija suočiti s „drim timom“ SAD-a.

U narednom susretu, ekipa će morati da pokaže veću efikasnost u napadu i koncentraciju u odbrani kako bi imala šanse protiv Amerikanaca. Pokazana energija i borbenost će biti ključni faktori za uspeh tima u daljem takmičenju.

Iako je poraz od Australije delimično razočarao navijače, ključno je da se ekipa fokusira na greške i nedostatke koje je otkrila tokom meča kako bi se poboljšala i postigla bolje rezultate u budućnosti.

Utakmica sa „drim timom“ Amerike će biti prilika da se pokaže napredak i da se tim Srbije dokaže kao ozbiljan konkurent na Olimpijadi. Svi ljubitelji košarke će sa nestrpljenjem iščekivati ishod ovog duela i nadati se uspehu našeg nacionalnog tima.