Јokić skroman, ali ipak bolji u NBA duelu dvojice Nikola

Košarkaši Denvera su ostvarili važnu pobjedu protiv ekipe Majamija rezultatom 100:88 u nedavno odigranom NBA susretu. Nikola Јokić je postigao 12 poena dok je Nikola Јović ubacio tri poena tokom meča.

Denver je uspio da ostvari svoju četvrtu pobjedu zaredom u NBA ligi, zadržavajući lidersku poziciju na Zapadnoj konferenciji. Sa druge strane, ekipa Hita je upisala četvrti poraz zaredom i trenutno se nalazi na osmoj poziciji Istoka koja vodi u plej-in.

Nagetsi su krenuli odlučno već u prvom periodu stekavši prednost od 13 poena. Međutim, ekipa Majamija je uspjela da anulira zaostatak početkom treće četvrtine, prelazeći u blago vođstvo od četiri poena u nekoliko navrata. Ipak, Denver je bio dominantan u posljednjih 12 minuta (28:17) osiguravajući tako pobjedu.

Na parketu su se našla dvojica srpskih košarkaša, oba imena Nikola, od kojih je Nikola Јokić igrao za Denver dok je Nikola Јović branio boje Majamija. Јokić je završio meč sa 12 postignutih poena, dok je Јović ubacio tri poena.

Јokić je proveo 37,5 minuta na terenu, šutirajući osam puta ka košu i pet puta pogađajući, sve za dva poena. Također je ubacio dva slobodna bacanja iz tri pokušaja, te zabilježio 14 skokova i šest asistencija. Sa druge strane, Nikola Јović je igrao 15,5 minuta, ubacujući jednu trojku iz tri pokušaja, uz jednu uhvaćenu loptu i jednu asistenciju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Majkl Porter DŽunior sa 25 poena, sedam skokova (5/9 za tri). Aron Gordon je dodao 16 poena, dok je DŽamal Mari ubacio 14 poena.

Na strani ekipe Majamija, Bem Adebajo se istakao sa 17 poena i 13 uhvaćenih lopti, a slijedio ga je DŽimi Batler sa 15 poena te Teri Rozir sa 14 poena.

Čitatelji su pozvani da prate novosti o košarci na Facebook i Instagram stranicama, kao i kroz X nalog. Ovaj susret pokazao je vrhunske performanse dvojice srpskih košarkaša sa oba Nikole na terenu, dok je Denver demonstrirao zašto drži lidersku poziciju na Zapadnoj konferenciji. Pobijedili su ekipu Majamija rezultatom 100:88, dok je ekipa Hita nastavila seriju poraza, trenutno se nalazeći na osmoj poziciji Istoka koja vodi u plej-in.