Još jedan spektakl u Parizu! Aler za san Dortmunda!

Četvrtfinale Lige šampiona donijelo je zaista uzbudljive utakmice ovog tjedna. Sinoć smo vidjeli nevjerojatnih 10 golova, a večeras smo svjedočili još jednom vrhunskom fudbalu s čak 8 golova.

U prvoj utakmici večeri, Barselona je napravila veliki korak prema polufinalu pobijedivši PSG rezultatom 3:2 u Parizu. Gosti su poveli golom Rafinje u 37. minuti, ali je PSG brzo izjednačio i preokrenuo rezultat. Dembele je postigao prekrasan gol za izjednačenje u 48. minuti, a Vitinja je doveo domaćina u vodstvo samo dva minuta kasnije. Ipak, Barcelona se nije predavala i Rafinja je ponovno bio strijelac za izjednačenje u 62. minuti. Kompletni preokret donio je Christensen u 77. minuti.

U drugoj utakmici, u Madridu je dominirao domaći Atletico u prvom poluvremenu protiv Dortmunda i odnosi pobjedu rezultatom 2:1. Atletico je poveo golom De Paula već u 4. minuti, a Llorente je udvostručio prednost u 32. minuti. Dortmund se uspio vratiti golom Alera u 81. minuti i sa golom prednosti domaćin će dočekati revanš. Ukupno 18 golova postignuto je na ovim četiri utakmice, pokazujući pravu ljepotu nogometa.

Nadamo se da će se ova uzbudljiva i neizvjesna atmosfera nastaviti i u revanšima te da će fudbalski fanovi imati priliku za još jednu dozu sjajnih utakmica. Ljubitelji nogometa već jedva čekaju nastavak ovog natjecanja i vjeruju da će se uzbuđenja nastaviti i u preostalim utakmicama.

Četvrtfinale Lige šampiona donijelo je nevjerojatne utakmice i večeras smo vidjeli još dva fantastična susreta. Barcelona je pobijedila Paris Saint-Germain sa 3:2, dok je Atletico Madrid slavio protiv Borussije Dortmund rezultatom 2:1. Oba susreta bila su izuzetno uzbudljiva i ispunjena preokretima, što je privuklo pažnju mnogih ljubitelja nogometa.

U prvom susretu večeri, Barcelona je ostvarila važnu pobjedu u Parizu. Gosti su poveli golom Rafinje u 37. minuti, ali je PSG brzo preokrenuo rezultat. Dembele je postigao izjednačujući gol u 48. minuti, a Vitinja je doveo domaćina u vodstvo samo dva minute kasnije. Međutim, Barcelona se nije predavala i Rafinja je zabio drugi gol za izjednačenje u 62. minuti. Konačan preokret donio je Christensen u 77. minuti, osiguravajući pobjedu Barceloni.

U drugoj utakmici, Atletico Madrid je bio dominantan u prvom poluvremenu protiv Dortmunda. Domaći su poveli golom De Paula već u 4. minuti, a Llorente je udvostručio prednost u 32. minuti. Dortmund je uspio smanjiti rezultat golom Alera u 81. minuti, ali Atletico je ipak sačuvao prednost i slavio s 2:1. Oba susreta su bila ispunjena uzbuđenjima i preokretima, pružajući pravu poslasticu svim ljubiteljima nogometa.

Ukupno gledano, na ovim četvrtfinalnim utakmicama postignuto je čak 18 golova, što dodatno dokazuje kvalitetu i atraktivnost ovog natjecanja. Nadamo se da će se ova uzbuđenja nastaviti i u revanš susretima te da ćemo imati priliku uživati u još jednoj seriji fantastičnih utakmica. Fudbalski svijet svakako već s nestrpljenjem iščekuje nastavak Lige šampiona kako bismo vidjeli nove iznenađujuće rezultate i šampionski duh na djelu.