Jović ponovo strelac za Milan

Nakon pobede nad Frozinone tim i sa San Sira nastavlja niz dobrih partija, a posebno je impresivan bio Luka Jović koji je postigao svoj četvrti gol u Seriji A ove sezone. Gol je došao u 81. minutu utakmice i doneo je Milanu važna tri boda.

Fudbaleri Milana su pobedili Frozinone rezultatom 3:2. Gosti su poveli u 17. minutu golom Olivijea Žirua, a izjednačenje je stiglo u 24. minutu pogotkom Manuela Sulea. Potpuni preokret dogodio se u 65. minutu kada je Stefan El Shaarawy postigao gol za Frozinone, ali je samo sedam minuta kasnije Mateo Gabia bio precizan i doneo je Milanu izjednačenje. I onda je došao trenutak za Luku Jovića, koji je ušao u igru u 80. minutu i već u narednom minutu postigao gol za pobedu.

Ovim trijumfom, Milan je zadržao svoje mesto na trećoj poziciji na tabeli Serije A, sa 49 osvojenih bodova, dok je Frozinone na četrnaestom mestu sa 23 boda.

Luka Jović je rođen 23. decembra 1997. godine u Bijeljini. Poznat je po svom instinktu za gol, brzini, driblinzima, i odličnoj tehničkoj nadmoći. Luka Jović je prvu seniorsku utakmicu odigrao za Crvenu zvezdu 2014. godine. Nakon uspešnih nastupa u dresu Crvene zvezde prešao je 2016. godine u Benficu, a zatim je bio pozajmljen u Frankfurt gde je sarađivao sa trenerom Adijem Huterom.

Predstavnici nemačkog kluba su bili vrlo zadovoljni njegovim performansama, pa su odlučili da ga otkupe iz Benfice za 7 miliona evra. Takođe, imali su i klauzulu po kojoj su bili obavezni da plate još 6 miliona evra na kraju te sezone.

U januaru 2019. godine Luka Jović je prešao u Real Madrid za 60 miliona evra. Bio je to najskuplji transfer u istoriji srpskog fudbala.

Međutim, u Real Madridu nije uspeo da pronađe svoje mesto i došlo je do odluke da se vrati u Frankfurt na pozajmicu. Tamo je postigao 27 golova na 48 mečeva, a upravo je njegovim golovima Frankfurt uspeo da se plasira u Ligu Evrope.

U avgustu 2021. godine Luka Jović je potpisao ugovor sa Milanom. Od dolaska u italijansku Seriju A, Jović je postigao 4 gola za svoj novi klub. Njegove dosadašnje partije su impresivne i prati ih velika podrška saigrača i navijača Milana.

Trener Milana Stefano Pioli bio je pun hvale za Jovića nakon meča protiv Frozinone. „Luka je ušao u igru sa odličnim mentalitetom. Imamo puno poverenje u njega i verujemo da će nastaviti da daje golove i pomaže timu da ostvari svoje ciljeve“, rekao je Pioli.

Luka Jović takođe je izrazio svoje zadovoljstvo nakon postizanja gola. „Veoma sam srećan što sam pomogao timu da ostvari važnu pobedu. Osjećam se sve bolje i siguran sam da ćemo nastaviti da beležimo dobre rezultate“, izjavio je Jović.

S obzirom na trenutnu formu i impresivne partije u dresu Milana, očekuje se da će Luka Jović nastaviti sa dobrim partijama i golovima, te da će biti ključni igrač u ostvarivanju sportskih ciljeva njegovog kluba.

Utakmica protiv Frozinone bila je samo još jedan u nizu dokaza o Luki Joviću kao veoma talentovanom napadaču sa velikim potencijalom. Navijači Milana imaju razloga za optimizam sa Luka Jović u timu, a uz podršku trenera Piolija i saigrača, očekuju se još mnoge golgeterske partije i pobede u budućnosti.