Juniori Partizana osvojili treće mesto na ANGT turniru u Beogradu

Mladi košarkaši Partizana osvojili su treće mesto na kvalifikacionom turniru juniorske Evrolige ANGT „Marko Ivković“. Crno-beli su danas u Beogradu pobedili NGT tim Beograd rezultatom 81:72. Bio je ovo izuzetno napet meč, međutim igrači beogradskog tima su bili skoncentrisaniji u finišu i tako su došli do trijumfa.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Savo Drezgić sa 27 poena, 10 skokova i sedam asistencija. Aleksa Dimitrijević je postigao 21 poen i imao je devet uhvaćenih lopti. U poraženom timu najbolji je bio Timoteuš Sternicki sa 17 poena. Peto mesto osvojili su košarkaši Mege, koji su pobedili Crvenu zvezdu 88:78. Sedmo mesto pripalo je Hapoel Jehudi iz Tel Aviva, koji je savladao Makabi iz Tel Aviva 74:73.

U finalu od 16.30 časova su se sastale Olimpija iz Milana i Barselona. Olimpija je na kraju slavila pobedu rezultatom 63:59 i osvojila prvo mesto na turniru. Barselona je zauzela drugo mesto, dok je Partizan završio na trećem mestu. Među najboljim igračima turnira izabran je Savo Drezgić iz Partizana, koji je bio jedan od ključnih igrača u ekipi tokom celog turnira.

Olimpija je pokazala izuzetnu igru tokom turnira i zasluženo osvojila prvo mesto. Barselona je takođe prikazala sjajne partije, ali na kraju nisu uspeli da se domognu titule. Partizan je imao turbulentan turnir, ali je na kraju uspeo da se popne na pobedničko postolje i osvoji treće mesto.

Ovo takmičenje je bilo odlična prilika za mlade talente da pokažu svoje sposobnosti i steknu iskustvo igranja na međunarodnom nivou. Svaka ekipa je pružila svoj maksimum i publika je mogla da uživa u vrhunskoj košarci. Mladi košarkaši su imali priliku da se pokažu pred talent scout-ima i potencijalno ostvare svoje košarkaške snove.

Svi učesnici turnira su pokazali izuzetan talenat i borbenost, što je doprinelo uzbudljivim i neizvesnim utakmicama. Publika je mogla da uživa u vrhunskom košarkaškom spektaklu i bodri svoje favorite do same završnice. Organizacija turnira je bila na visokom nivou, a igrači su imali priliku da se takmiče protiv najboljih juniora iz Evrope.

Ovo takmičenje je odlična prilika za mlade košarkaše da steknu iskustvo i pokažu svoj potencijal pred velikim klubovima. Mnogi igrači su se istakli tokom turnira i pokazali da imaju talent i volju da napreduju u košarci. Selektori klubova su imali priliku da ih detaljnije prouče i potencijalno ih pozovu u svoje ekipe.

Mladi košarkaši Partizana su ponosno predstavljali svoj klub i svoju zemlju na ovom takmičenju. Osvojivši treće mesto, pokazali su da imaju kvalitet i potencijal da se takmiče sa najboljim ekipama u Evropi. Ova pobeda će im dati dodatnu motivaciju da nastave sa radom i usavršavanjem kako bi ostvarili svoje sportske snove.

Sve ekipa su se pokazale u najboljem svetlu tokom turnira i zaslužuju pohvale za svoje nastupe. Nadamo se da će ovo takmičenje nastaviti da se održava i u narednim godinama kako bi mladi talenti imali priliku da pokažu svoje umeće i steknu dragoceno iskustvo. Košarka je sport koji spaja ljude i budi strast kod navijača širom sveta, a ovakva takmičenja doprinose razvoju mladih igrača i promociji sporta uopšte.

Ponosni smo na naše mlade košarkaše koji su se sjajno borili i dostojno predstavljali svoj klub i svoju zemlju. Nadamo se da će nastaviti da napreduju i ostvare svoje sportske snove u budućnosti. Čestitamo im na osvojenom trećem mestu i želimo im uspeh u daljoj karijeri.