Juniorski turnir u Novom Sadu okupio rekordan broj mladih takmičara u badmintonu

Održan je tradicionalni međunarodni turnir u badmintonu „Serbian U17 & Youth International“ u Novom Sadu, okupivši skoro 450 takmičara i 1.000 učesnika iz 23 države. Turnir je podržala Evropska badminton konfederacija, Ministarstvo sporta, Ministarstvo turizma i omladine, Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu i Grad Novi Sad. Takmičari u kategorijama do 9, 11, 13, 15 i 17 godina nadmetali su se u pojedinačnoj konkurenciji, kao i u parovima.

Srpski igrači osvojili su pet medalja na turniru. Najbolji rezultat ostvarili su Aleksa Radovanović i Danilo Stevanović, osvajanjem srebrne medalje u kategoriji muških parova do 15 godina. Radovanović je također osvojio bronzu u pojedinačnoj konkurenciji. Marija Savić i Nikolina Vulić također su osvojile srebrnu medalju u ženskom dublu u U11 kategoriji. Milica Tomić i Nađa Todorović su bile treće u kategoriji ženskih parova do 13 godina, dok je Sofia Tabakman osvojila bronzu u kategoriji igrača do devet godina.

Rumunija je ostvarila najbolje rezultate na „Serbian YOUTH International“, osvojivši 13 medalja, dok je Turska bila najuspešnija na „Serbian U17 International“ sa devet medalja.

Na svečanoj ceremoniji zatvaranja turnira uručena su priznanja najuspešnijim takmičarima, a posebna priznanja su dodeljena za najistaknutije takmičare. Manifestacija je zvanično proglašena za značajnu za Republiku Srbiju, AP Vojvodinu i Grad Novi Sad.

Pomoćnik ministra za turizam, Nemanja Radović, istakao je da su sportske manifestacije važne za turizam i da je ovaj turnir doprineo sa više od 5.000 noćenja u Novom Sadu. Turnir je jedan od TOP tri turnira ove vrste na evropskom nivou po masovnosti, nivou organizacije i kvalitetu takmičara, te se nalazi u zvaničnom kalendaru Evropske badminton konfederacije.

Organizatori turnira bili su Badminton savez Srbije, Badminton savez Vojvodine i Badminton klub Novi Sad.