Kaboklo oduševio Izraelce! Debi iz snova bivšeg centra Partizana!

Košarkaši Hapoela iz Tel Aviva su ostvarili impresivnu pobedu nad AEK-om rezultatom 100:72 u prijateljskoj utakmici, na kojoj je debi imao nedavno stigao centar Partizana, Bruno Caboclo. Brazilac je postigao 16 poena i imao osam skokova, dok je bivši igrač Partizana, Kolumbijac Brian Angola, postigao 20 poena. Ostali igrači koji su se istakli su Jonathan Motley sa 13 poena i Patrick Beverley sa 11 poena.

U prvoj četvrtini, ekipa iz Tel Aviva je postavila ton igre i stekla prednost od 21 poena. Njihova dominacija je bila očigledna, a igrači su kontrolisali ritam utakmice. U drugoj četvrtini su nastavili sa dobrim igrama, što im je omogućilo da se udalje od protivnika. Nakon poluvremena, AEK je uspeo da smanji razliku, ali Hapoel je rutinski priveo utakmicu kraju i zadržao dvocifrenu prednost.

Sa ovim ubedljivim rezultatom, Hapoel iz Tel Aviva pokazuje svoje ambicije za narednu sezonu i plasman u elitna evropska takmičenja. Ova pobeda ih čini ozbiljnim konkurentima za titulu u Evrokupu i dodaje im samopouzdanje za predstojeće izazove.

Na drugom mestu imamo vest o Crvenoj zvezdi, koja je bila nadomak preokreta protiv Lokomotive, ali će se ipak boriti za plasman u polufinale Superkupa VTB Lige. Izabranici Janisa Sferopulosa su prikazali dobru igru, ali nisu uspeli da ostvare pobedu i sada će morati da se bore za prolaz dalje protiv jakog protivnika.

U zaključku, košarkaški svet je aktivan i uzbudljiv, sa mnogo novih dešavanja i rezultata koji obećavaju uzbudljivu sezonu pred nama. Ostaje nam da pratimo dalji razvoj događaja i vidimo ko će uspeti da ostvari svoje ciljeve u narednim takmičenjima.