Kako je italijanski majstor držao čas fudbala u Vašingtonu, pa onda sve pokvario

Italijanski majstor Federiko Bernardeski zasenio je večerašnju utakmicu protiv DC junajteda, ali je njegova greška na kraju koštala Toronto bodova. Nakon gola i asistencije, usledio je drugi žuti karton i isključenje zbog šutiranja lopte posle sudijskog zvižduka. Kazna je stigla u drugom minutu sudijske nadoknade kada je Poljak Mateuš Klič realizovao penal za 2:2. Toronto je završio utakmicu sa devetoricom fudbalera, dok je domaćinu poništen gol za potpuni preokret zbog ofsajd pozicije.

Nekadašnji as Fiorentine i Juventusa, Federiko Bernardeski, pokazao je svoje majstorstvo na terenu protiv DC junajteda. Nakon što je postigao gol i asistirao, Bernardeski je bio ključni igrač u vođstvu Toronta sa 2:0 do 80. minuta utakmice. Međutim, njegova greška u 87. minutu, kada je zaradio drugi žuti karton zbog šutiranja lopte posle sudijskog zvižduka, dovela je do isključenja i kazne za Toronto.

Nakon što je Ted Ku Dipietro smanjio zaostatak za DC junajteda u 80. minutu, a potom je Bernardeski isključen zbog drugog žutog kartona, utakmica je krenula u drugom pravcu. Nastavak je obilježen drugim golom za domaćina iz penala koji je izveden u sudijskoj nadoknadi vremena.

Utakmica je započela sa gostujućim golom u drugom minutu, kada je Derik Etijen preciznim udarcem pogodio mrežu domaćina. Iako su se domaći trudili da se vrate u igru, Bernardeski je uspeo da duplira prednost Toronta u 33. minutu. Međutim, DC junajted nije odustajao i uspeo je da smanji zaostatak Dipietrovim pogotkom u 80. minutu.

Napetost na terenu dodatno je porasla u drugom minutu sudijske nadoknade, kada je sudija nakon intervencije iz VAR sobe, pokazao na belu tačku zbog igranja rukom u šesnaestercu Toronta. Mateuš Klič iskoristio je penal i izjednačio rezultat na 2:2. Domaćin je pokušao da stigne do potpunog preokreta, ali im je gol poništen zbog ofsajda, što je potvrdilo ispravnost sudije.

Nakon ove utakmice, Toronto je zadržao svoju poziciju u vrhu tabele, dok je DC junajted morao da se zadovolji deljenjem bodova. Navijači su uživali u dinamičnoj igri i dramatičnom završetku, dok su igrači obe ekipe pokazali borbenost i želju za pobedom.

Utakmica između DC junajteda i Toronta privukla je veliki broj gledalaca na stadion, a atmosfera je bila zaista uzbudljiva. I pored brojnih uzbuđenja i preokreta, obe ekipe su pokazale kvalitetan fudbal i borbu do poslednjeg trenutka.

Na kraju, iako je Federiko Bernardeski bio ključni igrač Toronta na ovoj utakmici, njegova greška je koštala ekipu pobede. Utakmica je pokazala da fudbal uvek može da iznenadi i da majstori poput Bernardeskija nisu imuni na greške. Međutim, takvi trenuci čine fudbal još uzbudljivijim i neizvesnijim za gledaoce širom sveta.