KAKVA ELIMINACIJA! Lajović doživeo ubedljiv poraz

Srpski teniser Dušan Lajović doživio je poraz od argentinskog igrača Sebastijana Baeza u osmini finala ATP Hamburga. Nakon meča koji je trajao 2 sata i 25 minuta, Baez je uspeo da ostvari preokret i pobedi Lajovića rezultatom 2-1 u setovima. Lajović je sjajno započeo meč, osvojivši prvi set rezultatom 6:4 nakon što je ostvario dva brejka. U drugom setu nije bilo brejkova sve do poslednjeg gema, kada je Baez uspeo da preokrene rezultat i osvoji ga sa 7:5. U trećem setu, Baez je brzo preuzeo inicijativu, napravio brejk protiv Lajovića i poveo sa 3:0. Iako je Lajović uspeo da smanji zaostatak na 4:2, Baez je uspešno održao prednost i završio meč brejkom, plasiravši se u četvrtfinale turnira.

Nakon eliminacije na Vimbldonu, Lajović je pokazao svoje umeće i odlučnost u meču protiv Brazilca Felipea Meligeni Alveša. Prethodne sezone, titulu u Hamburgu je osvojio domaći predstavnik Aleksander Zverev, koji je u finalu savladao Srbina Lasla Đerea sa 2:0.

Dušan Lajović je srpski teniser rođen 30. juna 1990. godine u Beogradu i trenutno se nalazi na 67. mestu na ATP listi. Najveći uspeh u karijeri postigao je plasmanom u finale Mastersa u Monte Carlu 2019. godine, gde je izgubio od Fabija Fonjinija. Prvi ATP trofej osvojio je 2019. godine na turniru u Umagu, pobedivši Attilu Balaža iz Mađarske u finalu. Takođe, Lajović je vlasnik 2 ATP trofeja u dubl konkurenciji.

Sa kolegama iz reprezentacije Srbije, Lajović je osvojio ATP kup 2020, pobedivši Španiju u finalu rezultatom 2:1. Dušan Lajović je poznat po svom talentu, upornosti i borbenom duhu na terenu, te ima veliku podršku svojih navijača. Njegovi uspesi na ATP turnirima i u reprezentativnom tenisu čine ga jednim od najpoznatijih srpskih sportista u svetu tenisa. Nastavićemo da pratimo njegovu karijeru i nadamo se da će se uskoro vratiti na pobednički put na teniskim turnirima.