Karloz Alkaraz ispao u drugom kolu Sinsinatija

Francuski teniser Gael Monfis je napravio veliku senzaciju na Masters turniru u Sinsinatiju eliminirajući Španca Karlosa Alkaraza u drugom kolu. Ovaj meč je bio prvi za Alkaraza nakon finala Olimpijskih igara, ali se nije potpuno oporavio od poraza koji je doživeo od Novaka Đokovića, te je završio učešće na Mastersu.

Porazom od Monfisa, Alkaraz je ostao bez šanse da prestigne Đokovića na ATP listi, pa će biti rangiran ispod njega pred US Open. Jedini igrač koji bi mogao da prestigne Đokovića na ATP listi je Aleksander Zverev, ukoliko osvoji turnir.

U prvom setu, Španac je napravio jedan brejk koji mu je bio dovoljan za pobjedu sa 6:4. U drugom setu nije bilo brejka pa je odluka pala u tajbrejku. Monfis je brzo poveo sa 3:0 uz dva mini brejka, ali je kiša prekinula meč i odgodila njegov završetak za sutradan.

Kada su se igrači vratili na teren sutradan, Alkaraz je odmah napravio mini brejk, ali je Monfis uspio vratiti servis i sačuvati svoj do kraja tijekom tajbrejka, izjednačivši setove. U trećem setu, Monfis je rano napravio brejk i čuvao ga do kraja, frustrirajući Alkaraza koji je na kraju čak i polomio reket od bijesa.

Ovo je bio iznenađujući ishod za Alkaraza, koji je bio jedan od favorita na turniru. S druge strane, Monfis je pokazao svoju klasu i iznenadio mnoge svojim nastupom. Svojom pobjedom nad Alkarazom, Monfis je pokazao da i dalje može igrati na visokom nivou i biti konkurentan i najboljim igračima svijeta.

Nakon meča, Alkaraz je izjavio da je razočaran porazom, ali da će se što prije vratiti na teren i raditi na poboljšanju svog igre kako bi bio bolji u budućim turnirima. S druge strane, Monfis je bio oduševljen svojom pobjedom i istakao da mu je drago što je uspio pobijediti jednog od najboljih mladih igrača današnjice.

Ovaj meč je privukao veliku pažnju teniskih ljubitelja širom svijeta, a mnogi su iznenađeni ishodom koji su vidjeli na terenu. Monfisova pobjeda nad Alkarazom će se sigurno dugo pamtiti, kao jedan od najvećih trenutaka na ovogodišnjem Masters turniru.

S ovom pobjedom, Monfis je dokazao da još uvijek može igrati na visokom nivou i da se može takmičiti sa najboljim igračima svijeta. Također je pokazao svoju mentalnu snagu i borbenost, što su mu pomogli da stigne do pobjede nad jednim od najtalentiranijih tenisera današnjice.

Nakon ovog velikog uspjeha, Monfis će sigurno imati veliko samopouzdanje i motivaciju za nastavak sezone, te se može očekivati da će nastaviti s dobrim nastupima i na budućim turnirima. S druge strane, Alkaraz će morati poraditi na svojoj igri i fizičkoj spremnosti kako bi se vratio na stazu pobjeda i bio konkurentan s najboljim igračima svijeta.