Kecmanović u drugom kolu Vimbldona

Srpski teniser Miodrag Kecmanović je postigao značajnu pobedu na Vimbldonu plasiravši se u drugo kolo ovog velikog turnira. Nakon Novaka Đokovića, Kecmanović je uspeo da ostvari plasman dalje pobedivši Talona Grikspora sa rezultatom 4:6, 7:6, 5:7, 7:5, 6:3.

Kecmanović je imao odličan početak meča, uspevši da stigne do brejka već u drugom gemu meča. Međutim, gubio je i svoje servise što ga je doveo u nepovoljan položaj po završetku prvog seta.

Drugi set je bio veoma izjednačen, a iako je Kecmanović imao priliku za brejk u drugom gemu, nije je iskoristio. Set je završen tajbrejkom u kojem je uspeo da spasi dve set lopte i osvoji taj deo meča, izjednačivši rezultat.

Kecmanović je ubedljivo osvojio treći set sa dva brejka, ali je Grikspor uzvratio brejkom u četvrtom setu. Odlučujući peti set doneo je dramu, jer je Kecmanović odmah na početku seta imao priliku za brejk protivnika.

Ipak, uspeo je da sačuva svoj servis, a zatim i da iskoristi dve vezane brejk lopte u osmom gemu kako bi osigurao servis za veliku pobedu. Iako je Grikspor imao priliku za brejk kasnije u setu, nije je iskoristio, dok je Kecmanović svoju prvu meč loptu pretvorio u pobedu.

Kecmanović će se sada suočiti sa boljim iz meča između Sinera i Beretinija. Ova pobeda je veliki uspeh za srpskog tenisera, koji će se boriti dalje na Vimbldonu i imati priliku da pokaže svoje talente i veštine.

Srbija je takođe slavila uspehe na Vimbldonu i kroz ovu pobedu obezbedila još jedan zapažen rezultat na ovom prestižnom turniru. Nakon uspeha Novaka Đokovića, Kecmanović je pokazao da srpski tenis ima dubok i talentovan roster igrača koji su sposobni da se takmiče na najvišem nivou.

Pratite sve vesti iz Srbije i sveta na našem Telegram kanalu. Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi. Pratite nas na društvenim mrežama.

Ova pobeda Miodraga Kecmanovića na Vimbldonu predstavlja veliki uspeh za srpski tenis, koji nastavlja da se ističe na teniskoj sceni širom sveta. Kecmanović je pokazao svoju borbenost, veštine i mentalnu snagu tokom ovog meča, što ga čini značajnim igračem u svetu tenisa. Srbija ima razloga za ponos zbog ovog trijumfa, koji će sigurno inspirisati buduće generacije tenisera da nastave da se takmiče i postižu uspehe na najvećim teniskim turnirima.