Kenyans Gilbert Chumba, Emmah Cheruto Ndiwa win Belgrade Marathon

Na nedjeljnom Comtrade Belgrade Maratonu pobijedili su Kenijci Gilbert Chumba i Emmah Cheruto Ndiwa.

Chumba je gotovo 40 km bio na putu da obori rekord utrke postavljen od njegovog sunarodnjaka Japhetha Kosgeija 2006. godine (2:10:54), ali je njegov tempo opao u posljednjih 2,5 km, te je završio mušku utrku u 2:11:48.

Drugo mjesto osvojio je Kenijac Gilbert Muge, završivši u 2:12:20, dok je treće mjesto zauzeo još jedan Kenijac, Emmanuel Kipkogei, završivši u 2:20:41.

Kenija je dominirala i ženskom utrkom, jer su Ndiwa (2:31:31) i Vitalina Dzemayo (2:34:32) osvojile prvo i drugo mjesto, dok je Etiopljanin Tadese Bedada zauzeo treće mjesto nakon što je prošao ciljnu liniju u 2:36:39.

Belgradski maraton je svake godine sve popularniji, a ove godine nije izostalo uzbuđenje i odlični rezultati Kenijaca. Utrka je bila vrlo uzbudljiva s brojnim navijačima koji su bodrili trkače duž cijele staze.

Ovo sportsko događanje je odlična prilika za promociju Beograda i Srbije kao turističke destinacije, te privlači brojne turiste iz cijelog svijeta. Maraton je prilika za promociju zdravog načina života, sportskog duha i međunarodne suradnje.

Belgrade Marathon je postao tradicionalno događanje koje okuplja trkače svih nivoa, od amatera do profesionalaca, a atmosfera na samoj utrci je uvijek pozitivna i motivirajuća za sve učesnike.

Kenijci su već nekoliko godina za redom dominirali na Belgradskom maratonu, dok su se trkači iz drugih zemalja također dobro pokazali i ostvarili odlične rezultate.

Ovogodišnji Comtrade Belgrade Maraton je definitivno bio jedan od najuzbudljivijih i najuspješnijih izdanja dosad, te se već sada s nestrpljenjem očekuje iduća godina i nova trka.

Utrke kao što je Belgrade Marathon dokazuju koliko sport može ujediniti ljude iz različitih dijelova svijeta i promovirati zdrav način života. Ovaj maraton je prilika za trkače da pokažu svoje vještine i snagu, te da se okupe zajedno kako bi proslavili sportski duh i međusobnu podršku.

Belgrade Marathon je već postao prepoznatljiv događaj u svijetu atletike, a organizatori svake godine unapređuju i obogaćuju program kako bi privukli što više trkača i posjetitelja.

Ovogodišnje izdanje Belgradskog maratona je još jednom potvrdilo da je riječ o vrhunskom sportskom događaju koji okuplja trkače iz cijelog svijeta, te da će i ubuduće biti važan dio atletske scene.

S obzirom na uspješnost ovogodišnjeg maratona, očekuje se da će interes za sudjelovanje iduće godine biti još veći, te da će se ova manifestacija nastaviti uspješno razvijati i rasti iz godine u godinu.

Belgrade Marathon je prilika da se pokaže sportski duh, međunarodna suradnja i zajedništvo, te da se promovira zdrav način života i tjelesna aktivnost. Utrke poput ove inspiriraju ljude diljem svijeta da se bave sportom i da njeguju prijateljstvo i toleranciju među različitim kulturama i narodima.

Belgrade Marathon je više od obične sportske manifestacije, jer donosi zajedništvo, radost, uzbuđenje i emocije koje povezuju ljude bez obzira na nacionalnost, vjeru ili boju kože. Ovaj maraton je prilika da se pokaže snaga volje, upornost i disciplina, te da se proslavi ljubav prema trčanju i sportu uopće.

Belgradski maraton je postao simbol sportskog duha, međunarodne suradnje i tolerancije, te je postao neizostavan događaj u kalendaru atletskih manifestacija diljem svijeta.