Kiks Partizana, Napredak slavio u Humskoj i otvorio put Zvez

Fudbalski klub Partizan doživeo je poraz od ekipe Napretka sa 0:1 (0:1) u utakmici koja je odigrana posle sjajne partije u „večitom derbiju“. Gol za Kruševljanke postigao je Andrija Majdevac u 33. minutu utakmice.

Na samom početku susreta, Partizan je imao inicijativu i propustio nekoliko prilika za gol, ali su igrači Napretka uspeli da se odbrane. U 33. minutu, nakon kontranapada, Majdevac je postigao gol za goste i postavio konačan rezultat.

U drugom poluvremenu, Partizan je imao mnogo više prilika za gol, ali nisu uspeli da ih iskoriste. Pokušavali su Kalulu, Baždar i Zahid, ali nisu uspeli da matiraju golmana Napretka.

U 69. minutu došlo je do sporne situacije kada je golman Napretka oborio Nikolića u kaznenom prostoru, ali sudija nije svirao penal nakon konsultacije sa VAR sobom. Partizan nije uspeo da preokrene rezultat, pa su gosti odneli sva tri boda.

Ovaj poraz može koštati Partizan prvog mesta na tabeli Superlige Srbije, budući da Crvena zvezda ima priliku da ih pretekne ako pobedi ekipu Radničkog.

U ostalim utakmicama Mozzart Bet Superlige Srbije, ekipa TSC je pobedila Mladost Lučane sa 4:1, Novi Pazar je remizirao sa Voždovcem 2:2, Čukarički je odigrao nerešeno 2:2 sa Spartakom, Javor je pobedio Radnik 2:1, a Vojvodina je pobedila IMT sa 3:1. Istog dana odigrala se i utakmica između Radničkog 1923 i Železničara, koju je Radnički 1923 dobio sa 3:0.

U narednom kolu, Crvena zvezda će igrati protiv Radničkog Niš, dok će Partizan imati priliku da se iskupi protiv Mačve. Utakmice su na programu 19. aprila, a svi navijači sa nestrpljenjem očekuju nove pobede svojih timova.