KK Partizan KK Split ABA liga

U regionalnom takmičenju 19. kola ABA lige, košarkaši Partizana su izgubili od Splita rezultatom 44:30 na poluvremenu meča koji se igrao u beogradskoj „Areni“.

Prethodno, crno-beli su doživeli tri uzastopna poraza, jedan u ABA ligi i dva u Evroligi, dok su Splićani vezali pet pobeda, od kojih su četiri u šampionatu Hrvatske.

U prvih 20 minuta meča, gosti iz Hrvatske su bili tvrd orah za domaćina. Posle trojke Fandenburka, Splićani su poveli 9:7, a domaćin je tri puta stigao do blage prednosti. Međutim, nakon poena Tišme, Salivena i Šortera, Split je poveo 38:30.

Nakon trojke Salivena na ulazu u 20. minut, Split je poveo sa 31:20, a potom Kučić je poenima sa distance povećao razliku na plus 14, 44:30 za Splićane.

Crno-beli su imali vrlo loše procente šuta u prvom poluvremenu (2/12 za tri, 11/21 za dva), što objašnjava veliki deficit na poluvremenu.

Beogradska arena je bila domaćin utakmice. Sudije su bile Milan Nedović, Tomislav Štapić i Nermin Nikšić.

Sastavi ekipa bili su sledeći:
Partizan: Smit, Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Ponitka, Kaminski, Kaboklo.
Split: Fandenburk, Perković, Šorter, Saliven, Kalajdžić, Tišma, Runjić, Kučić, Vuko, Perkušić, Dubravčić.

Ostali mečevi 19. kola ABA lige bili su:
– Borac je izgubio od Cedevita Olimpije rezultatom 74:65.
– FMP je pobedio Igokeu rezultatom 78:64.
– Budućnost je pobedila Crvenu zvezdu rezultatom 84:62.
– Mornar je igrao protiv Cibone u kasnijem terminu.

Takođe, započela je prodaja kompleta ulaznica za Kup Radivoja Koraća.

Ovaj meč između Partizana i Splita je samo jedan u nizu uzbuđenja koje donosi ABA liga, koja je veoma popularna među ljubiteljima košarke. Timovi iz više regionalnih zemalja sudaraju se u ovoj ligi, koja je veoma zanimljiva i neizvesna do samog kraja.

Partizan je jedan od najuspešnijih timova u istoriji ABA lige, a takođe ima i bogatu tradiciju u evropskim nastupima. Klub sa „Topčidera“ je poznat po vrhunskom razvoju mladih igrača, koji kasnije postaju zvezde svetske košarke.

ABA liga je takođe poznata po jakim rivalstvima među klubovima, a susreti između Partizana i Splita su uvek izuzetno interesantni za publiku. Ovi mečevi nose sa sobom puno emocija i strasti, kako na terenu, tako i na tribinama.

Iako je ovaj meč protiv Splita završen porazom za Partizan, ljubitelji košarke i dalje sa nestrpljenjem iščekuju naredne utakmice, u kojima će njihov omiljeni tim imati priliku da se iskupi za ovaj poraz i pokaže pravo košarkaško umeće. ABA liga nastavlja da donosi uzbuđenja i neizvesnost meč za mečom, a ljubitelji košarke sigurno neće propustiti priliku da prate ovaj uzbudljivi regionalni košarkaški spektakl.