KK Partizan savladao Pariz

Košarkaši Partizana ostvarili su novu pobedu u pripremama za novu sezonu Evrolige, pobedivši novog člana elite Starog kontinenta, Pariz, rezultatom 83:82. Nakon trijumfa protiv grčkog AEK-a, ekipa je pokazala da može pružiti još bolje igre. Vidno je poboljšan šut nekih igrača, poput Frenka Nilikine i Ajzeka Bonge, dok su se pojedinci istakli u napadu i odbrani. Ipak, postojali su neki problemi u igri, poput neopreznosti u odbrani i slabijeg učinka nekih igrača.

Trener Željko Obradović morao je dva puta koristiti tajm-aut u četvrtoj četvrtini kada je Pariz preuzeo vođstvo. Poslednje minute meča obeležile su uzbuđenje i neizvesnost, kada su Parizani poveli, ali je Partizan uspeo da se vrati i pobedi. Brendon Dejvis, Karlik Džons, Frank Nilikina i Sterling Braun bili su najefikasniji igrači Partizana, dok su kod Pariza istaknuti bili Nadir Hifi, Ti Džej Šorts i Tajson Vord.

Pred početak sezone ABA lige, Partizan će odigrati još dve pripremne utakmice na turniru u Atini, gde će igrati protiv Panatinaikosa, Makabija i Efesa. Navijači se nadaju da će tim nastaviti sa dobrim igrama i ostvariti uspehe u nadolazećoj sezoni.