Knežević u 81. minutu doneo pobedu Zvezdi protiv Zenita

Fudbaleri Crvene zvezde uspeli su da pobede šampiona Rusije, Zenit, na svom terenu rezultatom 1:0. Iako je sama utakmica bila bez velikih uzbuđenja, završnica je bila veoma napeta. Nikola Knežević postigao je jedini gol na utakmici u 81. minutu, što je donelo veliku radost navijačima.

Prethodno je održan minut ćutanja u znak sećanja na žrtve nedavnog terorističkog napada u Moskvi. Prvo poluvreme nije bilo posebno atraktivno, ali je Zvezda imala nekoliko prilika za gol, dok je Zenit uglavnom pokušavao sa udaljenosti. U drugom poluvremenu Zenit je bio agresivniji, ali je imao lošu sreću jer su dva udarca pogodila prečku i stativu.

Knežević je postigao gol u 81. minutu nakon što je lopta odbačena do njega, a on je sjajno reagovao i savladao golmana Zenita. Crvena zvezda je pobedila rezultatom 1:0. Meč je sudila Jovan Šegrt.

Zvezda je igrala sa sastavom: Guteša – Nikolić, Spajić, Rodić, Radojević – Kanga, Knežević – N. Mituljikić, Katai, Olajinka – Endiaje. Sa druge strane, Zenit je igrao sa sastavom: Keržakov – Santos, Nino, Rodrigao, Karavaev – Kovalenko – Ahmetov, Erohin – Mantuan, Isidor, Pedro.

Ovo je bila uspešna pobeda za Crvenu zvezdu protiv jakog protivnika, što će sigurno doprineti samopouzdanju ekipe pred nastavak sezone. Sjajna igra Kneževića i odbrana Guteše su bili ključni faktori za trijumf crveno-belih. Očekuje se nastavak uspeha u predstojećim mečevima.