Košarka ABA liga Crvena zvezda SC Derbi

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su važnu pobedu u prvoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa AdmiralBet ABA lige nad ekipom SC Derbi rezultatom 83:81. Srpski klub je uspeo da ostvari trijumf nakon velikog preokreta, s obzirom da je protivnik imao i 18-poena prednosti u trećoj četvrtini.

Najefikasniji igrač u pobedničkom timu bio je Miloš Teodosić sa 17 poena, dok su ga pratili Luka Mitrović, Nemanja Nedović i Dejan Davidovac sa po 13 poena. Sa druge strane, istakao se Tomislav Ivišić sa 13 poena, dok su Luka Bogavac i Nikola Pavlićević dodali po 11 poena.

Početak utakmice je pripao ekipi SC Derbi, koja je dominirala u odbrani držeći Crvenu zvezdu na samo jednom poenu gotovo pet minuta. Gosti su vodili tokom celog prvog poluvremena, sa prvim dvocifrenim vođstvom nakon četiri minuta igre u drugoj četvrtini (28:17). Iako su igrači Crvene zvezde uspeli da smanje zaostatak na -4, SC Derbi je završio poluvreme sa prednošću od +10 poena.

U drugom poluvremenu, ekipa iz Podgorice je dodatno pojačala svoju igru, povećavajući prednost na +18. Međutim, domaćin je uspeo da se vrati u igru i priđe na -10 pred kraj trećeg perioda. Ekipa Dejana Jakare je ušla u završnu deonicu sa 15 poena prednosti.

Crvena zvezda je odlično započela poslednju četvrtinu, smanjujući zaostatak na -7 poena. Uspeli su postepeno da „tope“ prednost protivnika, a trojka Nedovića donela je izjednačenje dva i po minuta pre kraja. Zvezda je preuzela vođstvo minut pre kraja utakmice pogotkom za tri poena od strane Ada Hangaja. Davidovac je imao slobodna bacanja na četiri sekunde pre kraja da potvrdi trijumf, ali je promašio jedan od njih. Gosti su imali priliku za produžetak, ali je Bogavac bio neprecizan.

U ostalim mečevima četvrtfinala plej-ofa AdmiralBet ABA lige, ekipa Budućnosti je ubedljivo savladala Zadar rezultatom 100:69, dok će Mega igrati protiv Cedevita Olimpije.

Naredni mečevi u četvrtfinalu su Partizan-Igokea, dok će Crvena zvezda pokušati da potvrdi prednost protiv SC Derbi. Utakmica između Mega i Cedevite Olimpije zakazana je za sredu. Sve oči ljubitelja košarke će biti uprte u rezultate narednih mečeva kako bismo saznali koji timovi će se plasirati u polufinale i imati priliku da se bore za titulu šampiona ABA lige.