Košarka ABA liga Partizan Budućnost

Košarkaški klub Partizan uspio je pobijediti Budućnost rezultatom 89:83 u 26. kolu AdmiralBet ABA lige. Ovom pobjedom, trenutni regionalni prvaci osigurali su drugo mjesto prije ulaska u doigravanje, bez obzira na rezultat u posljednjem kolu.

Početak utakmice u dvorani „Morača“ bio je prilično izjednačen. Domaćin je imao prednost veći dio prvog dijela, ali razlika nije bila veća od tri poena. Ipak, crno-beli su završili prvu četvrtinu sa prednošću od +2 poena. U drugoj četvrtini izgledalo je da će gosti iz Beograda povećati prednost s povezanim tricama Jamesa Nunnallyja i Zeka Ledéja, ali je Fletcher Magee odgovorio sa tri uzastopne trice za ekipu Budućnosti. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 44:44.

Izabranici Željka Obradovića bolje su otvorili drugo poluvrijeme, stekavši najveću prednost na utakmici (+7). Domaćin je uspio održati korak zahvaljujući izvrsnom Mageeu, koji je pogodio još dva šuta sa distance u trećoj četvrtini, ali je Partizan ušao u posljednjih 10 minuta s prednošću od sedam poena. Crnogorska ekipa polako, ali sigurno je smanjivala zaostatak u četvrtoj četvrtini, te se na 87 sekundi do kraja približila na jedan poen zaostatka. Ipak, uslijedila su dva posjeda u kojima je Zeke Ledéj preuzeo odgovornost i s pet važnih poena donio crno-belima pobjedu i drugo mjesto u regularnom dijelu ABA lige.

Najbolji strijelac u pobjedničkoj ekipi bio je upravo Ledéj sa 22 poena, slijedili su ga Kevin Punter sa 19 poena i Nunnally sa 15 poena. S druge strane, istakao se Magee sa 17 poena, Kenan Kamenjaš dodao je 14 poena, a Alerik Freeman 10 poena.

U ostalim utakmicama 25. kola AdmiralBet ABA lige, momčadi su postigle sljedeće rezultate:

– Zadar – FMP 72:75
– Krka – Cedevita Olimpija 92:78
– Mornar – Borac 80:78
– Cibona – Igokea 70:77
– Mega – Split 92:78
– Crvena zvezda – SC Derbi (18:00)

Ovim rezultatima Partizan je osigurao drugo mjesto u ABA ligi prije doigravanja, a Budućnost će se morati boriti za bolju poziciju kako bi imala veće šanse za uspjeh u nastavku sezone. Slijedeći koraci i strategije ovih ekipa bit će ključni za njihove buduće uspjehe na terenu.