Košarka Evroliga Crvena zvezda Efes

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Anadolu Efesa rezultatom 100:55 u posljednjem kolu Evrolige. Ovim porazom završili su sezonu sa skorom 11-23. Partizan je također izgubio matematičke šanse za plasman u plej-in. Najefikasniji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je Elajdža Brajant sa 26 poena, dok su ga pratili Derek Vilis sa 15 i Danijel Oturu sa 13 poena. U redovima Crvene zvezde istakli su se Luka Mitrović, Nemanja Nedović i Rokas Giedraitis svaki sa po 11 poena.

Prvi period igre bio je konfuzan za Crvenu zvezdu, sa četiri izgubljene lopte u samo dva i pol minuta igre. Međutim, domaćin nije iskoristio ovaj loš period crveno-belih, te je nakon 10 minuta prednost bila samo +4 za Efes. U drugoj četvrtini turska ekipa je zaigrala bolje i stigla do prvog dvocifrenog vođstva. Na poluvremenu su imali +14. Efes je nastavio da uvećava prednost u drugom poluvremenu, i u jednom trenutku su imali i +32 poena. Igrači su pokušali postići poene kroz atraktivne akcije, što je izazvalo nesportski faul Miloa Teodosića, što je rezultiralo tehničkim i isključenjem sa utakmice.

– Virtus – Baskonia je također na rasporedu u petak u 20:30,
– Asvel – Barcelona su na rasporedu u petak u 21:00.

Crvena zvezda je završila sezonu Evrolige porazom od Anadolu Efesa rezultatom 100:55. Ovaj poraz označava kraj sezone za crveno-bele sa skorom 11-23, a također znači da je Partizan izgubio svoje matematičke šanse za plasman u plej-in.

Najbolji strijelac u pobjedničkoj ekipi bio je Elajdža Brajant sa 26 poena, dok su ga pratili Derek Vilis sa 15 i Danijel Oturu sa 13 poena. U redovima Crvene zvezde istakli su se Luka Mitrović, Nemanja Nedović i Rokas Giedraitis svaki sa po 11 poena.

Prva četvrtina počela je pomalo konfuzno za crveno-bele, s četiri izgubljene lopte u samo dva i po minuta igre. Međutim, domaćin nije uspio iskoristiti slab period srpskog predstavnika i nakon deset minuta bilo je samo +4 za Efes. U drugoj četvrtini turska ekipa zaigrala je puno bolje i serijom 11:3 stigla je do prvog dvocifrenog vodstva. Prednost domaćina samo je rasla, a na poluvremenu iznosila je +14.

Efes je nastavio povećavati prednost u drugom poluvremenu, koja je u jednom trenutku dostigla čak 32 poena. Igrači su pokušali postići poene kroz neke atraktivne akcije, što se nije svidjelo Milošu Teodosiću koji je napravio nesportski prekršaj. Sljedila je tehnička greška za plejmejkera crveno-belih, a zatim je dobio i isključenje s utakmice. Domaćin je na kraju stigao do još uvjerljivije pobjede.

U ostalim utakmicama Evrolige, Monako je pobijedio Bajern rezultatom 89:85, dok je Real Madrid savladao Žalgiris sa 64:62. Utakmica između Makabi TA i Olimpija Milana te Panatinaikosa i Albe su trenutno u tijeku. U petak se igraju utakmice između Olimpiakosa i Fenerbahčea, Partizana i Valensije, Virtusa i Baskonije te Asvela i Barcelone.