Košarka Minesota smanjila na 3 1 u polufinalu Zapada

Košarkaški tim Minesote uspio je napraviti preokret u četvrtoj utakmici finalne serije Zapadne konferencije NBA lige, te izbjeći „metlu“ protiv Dalasa, čime su ostali u igri za plasman u veliko finale. Pobjeda rezultatom 105:100 donijela im je prvu pobjedu u ovoj rundi doigravanja, što su postigli zahvaljujući sjajnoj igri Karla-Antoni Taunsa koji je postigao 25 poena, od čega 20 u drugom poluvremenu, te Entonija Edvardsa sa 29 poena, 10 skokova i devet asistencija.

Unatoč sjajnoj igri, Luka Dončić nije uspio ostvariti tripl-dabl, već mu je nedostajalo jedno dodavanje, dok je utakmicu završio s jednim poenom manje, ali s pet više uhvaćenih lopti od Taunsa. Ipak, slovenski košarkaš proveo je 40 minuta na terenu, ali nije imao previše uspjeha sa šutevima, postigavši sedam od 21 pokušaja iz igre i četiri od 11 trica.

Nakon poraza, Dončić je priznao da je ušao u utakmicu bez dovoljno energije te da je Minesota ozbiljna ekipa kojoj ne smiju dopustiti opuštanje. Unatoč gubitku, Dalas i dalje ima prednost u seriji te se nada da će u sljedećoj utakmici zatvoriti pitanje pobjednika.

Sljedeća utakmica finalne serije Zapadne konferencije NBA lige zakazana je za 31. svibnja u 02:30 u Minesoti, uz prijenos na kanalu TV Arena 1 Premium. Navijači s nestrpljenjem očekuju nastavak serije te se nadaju da će njihov omiljeni tim ostvariti pobjedu i osigurati mjesto u velikom finalu NBA lige.