Košarkaši Barselone pobedili Olimpijakos i stigli na korak od Fajnal fora

Košarkaši Barselone ostvarili su važnu pobedu večeras protiv Olimpijakosa rezultatom 82:80 nakon produžetka, što im sada daje prednost u seriji od 2:1. Barselona sada ima veliku šansu da se plasira na Fajnal for Evrolige jer im nedostaje samo jedna pobeda.

U prvom poluvremenu, Olimpijakos je imao prednost i otišli su na poluvreme sa rezultatom 37:32 u korist domaćina. Međutim, u trećoj četvrtini Barselona je uspela da preokrene rezultat i vodi sa šest poena razlike (57:51) ulaskom u poslednju četvrtinu. Olimpijakos je preuzeo vođstvo od 71:66 84 sekunde pre kraja trojkom Tomasa Volkapa, ali je Barselona uspela da izjednači na 71:71 šest sekundi pre kraja regularnog vremena. Nakon što je meč otišao u produžetak, bilo je također vrlo neizvesno. Olimpijakos je imao prednost od 80:77 samo 56 sekundi pre kraja, ali je Nikolas Laprovitola uspeo da izjednači trojkom 36 sekundi pre kraja. Konačno, Džabari Parker je pogodio dva bacanja namerno promašivši treće, što je donelo pobedu Barseloni.

Najbolji strelac za Olimpijakos bio je Filip Petrušev sa 18 poena i pet skokova, dok su Mozet Rajt i Volkup postigli 16 i 10 poena. Nikola Milutinov nije igrao u ovom meču. Na drugoj strani, Jan Veseli je bio najefikasniji igrač za Barselonu sa 16 poena, dok su Parker, Ernangomez i Satoranski postigli po 13 poena, a Laprovitola 12 poena.

Četvrti meč serije igra se u četvrtak u dvorani „Mira i prijateljstva“, gde će oba tima dati sve od sebe kako bi ostvarili pobedu i približili se plasmanu na Fajnal for Evrolige. Plasman na Fajnal for, koji će se održati u Berlinu od 24. do 26. maja, obezbediće tim koji prvi stigne do tri pobede.

Barselona je pokazala veliku borbenost i karakter u ovom meču, što im je omogućilo da preokrenu rezultat i pobede u produžetku. Sa samo jednom pobedom potrebnoj za plasman na Fajnal for, Barselona će biti motivisana da nastavi sa dobrim igrama i ostvari svoj cilj. Olimpijakos će sigurno dati sve od sebe kako bi izborili još jednu pobedu i izjednačili seriju, te tako produžili nadu za plasmanom na Fajnal for. S obzirom na izjednačenu borbu koja se vodi između ova dva tima, očekuje se da će četvrti meč serije biti veoma uzbudljiv i neizvestan. Navijači oba tima će imati priliku da uživaju u kvalitetnoj košarci i nadamo se da će najbolji tim na kraju trijumfovati.