Košarkaši Crvene zvezde deklasirali Megu i postali prvi finalisti ABA lige

Crvena zvezda je stigla do devetog uzastopnog finala ABA lige pobedivši Megu rezultatom 94:69 u drugom meču polufinalne serije. Iako je Mega bolje otvorila meč i imala prednost od 10 poena posle prvog kvartala, Zvezda je uspela da preokrene rezultat u drugoj deonici i do poluvremena stekne prednost od 10 poena. U trećoj četvrtini Zvezda je imala prednost od preko 20 poena i na kraju utakmice slavila rezultatom 94:69. Rokas Gedraitis je predvodio Zvezdu sa 20 poena, dok su Ilija Milijašević i Bogoljub Marković bili najbolji u Megi sa po 13 poena.

Utakmici je prisustvovao i Nikola Jović, bivši član Mege, kao i Majk Danlivi, generalni menadžer Golden Stejt voriorsa. Zvezda će sačekati pobednika između Partizana i Budućnosti da bi saznala svog protivnika u finalu.

Trener Zvezde, Janis Sferopulos, pohvalio je igrače nakon utakmice istakavši da je način na koji su igrali pokazao koliko su želeli pobedu. Sferopulos je istakao da su imali 22 asistencije i 11 izgubljenih lopti, što je pokazatelj dobre igre i odbrane. Čestitao je Megi na uspesima ove sezone i najavio da će se ekipa pripremati za finale nakon dana odmora.