Košarkaši Crvene zvezde poraženi od Albe u Berlinu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras od Albe rezultatom 80:89 u meču 23. kola Evrolige. Ovo znači da Crvena zvezda sada ima skor 9-14, a Alba 5-18. U prvoj četvrtini utakmice,Zvezda uspjela zadržati korak s protivnikom, no domaćin ipak vodi s četiri poena prednosti. Sredinom druge četvrtine, Alba ostvaruje prednost od čak 12 poena, a nakon nekoliko minuta i 16 poena. Na poluvremenu, rezultat je 51:36.

Crvena zvezda je večeras, u Berlinu, odigrala utakmicu protiv Albe. Međutim, nije uspjela ostvariti pobjedu, već je poražena rezultatom 89:80. Ovim porazom, Crvena zvezda ima skor 9-14, dok Alba ima skor 5-18.

U prvoj četvrtini, igra se uglavnom izjednačeno, ali domaćin ipak završava prvih 10 minuta s četiri poena prednosti. Sredinom druge četvrtine, Alba postiže prednost od 12 poena, a ubrzo zatim i 16 poena. Na poluvremenu, rezultat je 51:36 u korist Albe.

Bivši igrač Crvene zvezde, Iffe Lundberg, bio je najefikasniji u redovima Albe sa 22 poena, dok je Trey Thompkins učestvovao s 20 poena i šest skokova. Na drugoj strani, Marko Simonović postigao je 21 poen za ekipu Crvene zvezde, a Lorenzo Braun upisao je 14 poena i pet asistencija.

Crvena zvezda startala je u sastavu Braun, Davidovac, Simonović, Radanov, i Kuzmić. Za samo nekoliko minuta, uspjela je napraviti tri skoka, i zaustaviti napad Albe. Međutim, domaći tim uspio je zadržati kontrolu i nakon nekoliko minuta imao veliku prednost.

U drugom poluvremenu, Zvezda je pokušala smanjiti zaostatak te se trudila postići prednost, no domaći tim i dalje je imao kontrolu nad igrom te su upisali pobjedu.

Ovo je već drugi uzastopni poraz Crvene zvezde u Evroligi, nakon što su prethodno poraženi od Barcelone. No, unatoč tome, ekipa i dalje ima nadu za dobar plasman, a slijedeće kolo je prilika za povratak u formu.