Košarkaši Efesa naneli Zvezdi istorijski poraz i obezbedili plasman u plej-in

Košarkaši Efesa deklasirali su Crvenu zvezdu rezultatom 100:55, postavivši novi rekord po najtežem porazu beogradskog kluba u Evroligi. Njihova pobeda je značila plasman u plej-in, a samim tim i eliminaciju Partizana iz trke za 10. mesto.

Efes je završio sezonu sa skorom 17-17 i trenutno se nalazi na trećem mestu na tabeli. Zvezda je završila sezonu na 16. mestu sa skorom 11 pobeda i 23 poraza.

Deklaz istanbulskog tima nad Zvezdom je najubedljiviji poraz u istoriji kluba u Evroligi. Prethodni najteži poraz Zvezde u Evroligi bio je poraz od Himkija u Rusiji 2015. godine.

Efes je stekao dvocifrenu prednost već u drugoj četvtini, a na poluvremenu je vodio 45:31. Nedelja Tiodosic je isključen zbog verbalnog napada na jednog od sudija u 29. minutu, kada je Efes vodio sa 28 poena razlike.

Prednost Efesa je rasla iz minuta u minutu, a tokom meča su zbog tuče isključeni igrači iz oba tima. Na kraju, Efes je pobedio sa 45 poena razlike.

Najbolji strelac za Efes bio je Elajdža Brajant sa 26 poena, dok su za Zvezdu dvocifreni bili Rokas Gedraitis, Luka Mitrović i Nemanja Nedović sa po 11 poena.

Ovo je drugi najubedljiviji poraz u istoriji Evrolige, iza debakla Budućnosti protiv Montepaski Sijene 2013. godine. Pre ovog meča, Zvezda je doživela poraz od 38 poena razlike od Himkija u sezoni 2015/16.

Trener Zvezde, Janis Sferopulos, izjavio je da njegova ekipa nije bila mentalno spremna za tako jaku utakmicu, te je čestitao Efesu na pobedi i poželeo im sreću u nastavku takmičenja. Zvezda će već u ponedeljak započeti plej-of ABA lige, gde će se sastati sa Studentskim centrom u prvom meču četvrtfinalne serije.