Košarkaši Francuske pobedili Japan posle produžetka

Košarkaška reprezentacija Francuske uspela je da pobedi Japan nakon produžetka rezultatom 94:90 (84:84) u meču drugog kola grupe B na Olimpijskim igrama. Francuska je dominirala u prvom poluvremenu, ali nije uspela da prelomi meč. Japanci su uspeli da stignu prednost domaćina i čak ih prestignu u drugom poluvremenu. U poslednjem minutu i šest sekundi Japan je poveo rezultatom 80:77, ali je Evan Furnije uspeo da izjednači sa trojkom 50 sekundi pre kraja. Nakon toga, Japan je napravio seriju od 4:0 za vođstvo od 84:80 na 16 sekundi pre kraja, ali je Metju Stracel trojkom uz dodatno slobodno bacanje poravnao na 84:84 deset sekundi pre kraja. Utakmica je otišla u produžetak nakon što je Juki Kavamura promašio šut za pobedu Japana. Francuska je stekla prednost na početku produžetka serijom od 8:0, ali je Japan uspeo da se vrati i osam sekundi pre kraja rezultat je bio 90:92 u korist Francuske. Međutim, Stracel je realizovao oba slobodna bacanja šest sekundi pre kraja i tako je stavio tačku na utakmicu. Ovom pobedom Francuska je pokazala svoju snagu i karakter, dok je Japan pružio izuzetno dobar otpor i pokazao da se neće lako predati. Ovo je bio veoma uzbudljiv meč koji je doneo mnogo uzbuđenja i napetosti za sve prisutne. Sada Francuska ima pozitivan skor na Olimpijskim igrama i ima dobre izglede da se plasira u dalju fazu takmičenja. Navijači su bili oduševljeni igrom oba tima i atmosferom koja je vladala na terenu. Sve u svemu, ovo je bio meč koji je opravdao očekivanja i pružio sjajnu košarkašku zabavu za sve gledaoce.