Košarkaši Partizana pobeda Studentski centar ABA liga

Košarkaši Partizana pobijedili su Studentski centar Derbi u meču 24. kola ABA lige, odigranom u Podgorici rezultatom 78:84. Ovo je bio njihov drugi susret ove sezone, a pobjeda im je omogućila da se izjednače s ekipom Budućnosti i povećaju svoje šanse za plasman u odlučujuću fazu takmičenja.

Partizan je bolje startao u meču, ali je domaćin uspio da koristi prilike i stvori prednost. Ipak, igrači Partizana uspjeli su da preokrenu susret u svoju korist tokom druge četvrtine. Iako su imali problema s realizacijom šuteva za tri poena, uspjeli su da ostanu u igri i odu na poluvrijeme s minimalnim zaostatkom.

U drugom dijelu utakmice, Partizan je preuzeo kontrolu nad igrom i povećao prednost. Crno-beli su češće pogađali iz igre, imali bolju kontrolu skokova i krađa lopti. Iako je domaćin uspio smanjiti zaostatak, Partizan je rutinski priveo susret kraju i upisao važnu pobjedu.

Najbolji pojedinci u pobjedničkom timu bili su Balša Koprivica, Džejms Nanelija i Kevin Panter. Sa 18 pobjeda i 6 poraza, Partizan sada ima identičan učinak kao i Budućnost, s kojom će se boriti za poziciju u plej-ofu iza Crvene zvezde.

Najbolji igrač u ekipi Studentskog centra bio je Dokins, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv Partizana. Slijedeći meč Partizan igra protiv Olimpijakosa, dok ih nakon toga očekuje susret protiv Budućnosti u kojem će se boriti za poziciju u plej-ofu ABA lige.