Košarkaši Partizana pobedili Igokeu i prošli u polufinale AB

Košarkaši Partizana lako su savladali Igokeu u Laktašima, osiguravši svoje mesto u polufinalu ABA lige, gde će se suočiti s Budućnošću. Beogradski tim je odigrao odlično u prvoj i trećoj četvrtini utakmice, stvarajući kapitalnu prednost i završavajući meč rezultatom 100:77. Posle pobede nad Igokeom, Partizan se sprema za naredni susret s Podgoričanima od 3. do 6. maja.

Trener Željko Obradović imao je jasan plan za ovu utakmicu, a igrači su ga uspešno sproveli na terenu. Crno-beli su uspeli da zaustave skokove protivnika i da ograniče poene iz tranzicije, postigavši visoke procene šuteva (20/26 za dva, 14/31 za tri). Tako su ostvarili važnu pobedu i obezbedili svoje mesto među četiri najbolje ekipe u ligi.

Partizan je stekao prednost već u prvoj četvrtini, vodeći 24:6. Iako je Igokea pokušavala da se vrati u igru, predvođena Goranom Filipovićem, nije uspela da održi visok nivo ritma protiv Partizana. Crno-beli su podigli nivo odbrane u reketu, ograničivši protivnika u skoku i zaustavivši startersku ekipu Igokee u nastavku meča.

Nekoliko igrača Partizana istaklo se tokom ovog susreta. Ponjitka je postigao 16 poena i imao 12 asistencija, dok je Ledej bio najefikasniji sa 20 poena. Naneli i Kaboklo su takođe doprineli pobedi sa po 14 poena. Filipović je bio najbolji strelac Igokee sa 28 poena, dok je Kondić postigao 24 poena.

Nakon trijumfa nad Igokeom, Partizan se sada fokusira na predstojeći susret s Budućnošću. Očekuje se da će biti teška utakmica, ali crno-beli su spremni za izazov. Sa podrškom navijača, Partizan se nada da će uspeti da ostvari još jednu važnu pobedu i plasira se u finale ABA lige.